FIE призначила "окреме" індивідуальне Євро з фехтування. Особисті змагання Європейських ігор позбавили рейтингових очок

FIE призначила "окреме" індивідуальне Євро з фехтування. Особисті змагання Європейських ігор позбавили рейтингових очок

Офiцiйно
FIE призначила "окреме" індивідуальне Євро з фехтування. Особисті змагання Європейських ігор позбавили рейтингових очок
Влада Харькова — чинна чемпіонка Європи в індивідуальній шпазі. Фото: FIE

16-18 червня його проведуть в болгарському Пловдиві.

Європейська конфедерація фехтування (EFC) оголосила про призначення індивідуального чемпіонату Європи на 16-18 червня. Континентальна першість раніше мала відбутися у червні в рамках Європейських ігор-2023 у Кракові.

Європейські ігри мали визначати чемпіонів континенту в командних та індивідуальних змаганнях. Організатори, втім, зайняли жорстку позицію щодо заборони виступати в Кракові спортсменам з Росії та Білорусі — це суперечило позиції Міжнародної федерації фехтування (FIE), що в березні дозволила атлетам з двох країн змагатися на своїх турнірах.

У травні FIE знайшли вирішення: позбавити індивідуальні турніри Європейських ігор статусу чемпіонату Європи й рейтингових очок, що впливають на розподіл олімпійських квот перед Іграми-2024 у Парижі. Окрему індивідуальну першість тоді планували відкласти на жовтень.

Новий анонс від EFC, утім, свідчить про зміну планів FIE. Замість жовтня турнір відбудеться 16-18 червня, прийматиме його болгарський Пловдив.

Загалом, у FIE вирішили:

  • залишити в командних змагань Європейських ігор з фехтування статус чемпіонату Європи та зберегти за турніром рейтингові очки;
  • особисті змагання Європейських ігор — позбавити статусу чемпіонату Європи 2023 року й рейтингових очок у контексті олімпійської кваліфікації;
  • зобов'язати EFC провести окремий турнір у червні, перед початком чемпіонату світу в Мілані (22-30 липня), з наданням йому рейтингових залікових очок;
  • надати фінансову підтримку для організації додаткового турніру.

Рішення FIE означає, що індивідуальний чемпіонат Європи у Болгарії стартує всього за дев'ять днів до старту фехтувальних змагань на Європейських іграх у Кракові.

Як реагують в Україні

Після оголошення намірів FIE у травні емоційно прокоментувала рішення федерації лідерка збірної України та олімпійська чемпіонка Пекіна, шаблістка Ольга Харлан.

"Повернення російських і білоруських спортсменів тепер не лише можливе, але й пріоритетне. [...] Таке рішення не ухвалювалося ніколи раніше. І є повним виявом неповаги до спортсменів", — писала Харлан у соцмережах.

На момент публікації новини Національна федерація фехтування України офіційно не реагувала на оголошення EFC про призначення турніру.

Що відомо

  • У Кракові фехтування вдруге увійшло до програми Європейських ігор. Спорт також входив до програми дебютних Ігор-2015 в Баку та не був представлений на змаганнях 2019 року в Мінську.
  • В Італії вже оголосили про наміри допустити окремих росіян та білорусів до чемпіонату світу в Мілані. Відбір за критеріями нейтралітету пройшли 11 спортсменів.
  • Кваліфікаційний період у фехтуванні перед Олімпіадою офіційно стартував 3 квітня. Триватиме він рік — до 30 квітня 2024-го. Регіональні відбіркові турніри заплановані на період 15-30 квітня наступного року.
На початок