Данія відкрила для України спеціальний інвестиційний фонд на суму в 1 млрд крон

Данія відкрила для України спеціальний інвестиційний фонд на суму в 1 млрд крон

Данія відкрила для України спеціальний інвестиційний фонд на суму в 1 млрд крон
Український інвестаційний форум у Копенгагені, Данія, 26 травня 2023 року, фото: Мінекономіки

Данія запустила соціальну програму датського інвестиційного фонду для України на загальну суму в 1 млрд датських крон, що становить приблизно 133 мільйони доларів.

Про це оголосили у межах Українського інвестиційного форуму у Копенгагені, повідомляє Міністерство економіки України.

"Не потрібно чекати, поки війна припиниться. Ми хотіли б залучити датський бізнес на ранніх стадіях відбудови України. Ми маємо діяти і підтримувати українську економіку", — прокоментував відкриття фонду міністр підприємництва Данії Мортен Бьодсков.

Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко своєю чергою під час відкриття форуму зазначила, що Данія є одним із лідерів щодо фінансової допомоги Україні: з початку повномасштабного вторгнення загальна військова підтримка від країни склала $1,4 млрд, а загальна гуманітарна допомога, зокрема макрофінансова – $212 млн.

"Спеціальний інвестиційний фонд, створений для України, буде фінансувати проєкти із залученням найкращих данських технологій та інноваційних рішень, і  буде доступний як для державного, так і для приватного секторів", — уточнила Свириденко.

За словами заступника міністра економіки України Олександра Грибана, датський фонд не лише надаватиме фінансові гарантії, але і безпосередньо здійснюватиме кредитування, що ставить його на окремий щабель фінансових інститутів, які відкрили свої програми для України.

Також датський Уряд планує суттєво збільшити ліміти і розширити програму фінансової допомоги для України.

Раніше, на початку травня, стало відомо, що парламент Данії ухвалив рішення виділити Україні новий пакет військової допомоги вартістю 1,7 млрд данських крон (понад 250 млн доларів).

Як Данія допомагає Україні

Данія від початку повномасштабного вторгнення Росії підтримує Україну та надає їй не лише гуманітарну, але й військову допомогу. Зокрема країна віддала всі свої самохідні гаубиці CAESAR, її уряд сподівається передати перші одиниці танків Leopard 1 протягом весни 2023 року, а також чекає на рішення партнерів щодо винищувачів.

Крім цього, прем’єр-міністерка Королівства Данія Метте Фредеріксен після візиту в Україну та зустрічі з президентом Зеленським в Одесі повідомила, що країна долучилася до "зернової угоди" у рамках Grain From Ukraine.

15 березня уряд Данії оголосив про створення фонду в 7 мільярдів крон ($1,01 мільярда) для військової, цивільної та бізнес-допомоги Україні.

На початок