Данія та Німеччина передадуть Україні 80 танків Leopard 1

Данія та Німеччина передадуть Україні 80 танків Leopard 1

танк Leopard 1
Танк Leopard 1, Німеччина, 19 травня 2000 року. Фото: Associated Press

Данія та Німеччина спільно передадуть Україні 80 танків Leopard 1, які будуть готові до використання у червні.

Про це заявив виконувач обов'язків міністра оборони Данії Троельс Лунд Поульсен у коментарі державному каналу TV2 Nyheder.

5 травня він прибув до Німеччини з робочим візитом, де разом з німецьким колегою Борисом Пісторіусом перевірив, як проходяться навчання ЗСУ на танках.

"Те, що ми постачаємо 80 танків Leopard 1 — це значна кількість", — сказав міністр.

За його словами, танки Leopard 1 будуть готові до введення в експлуатацію в Україні вже 1 червня. Підготовка українських танкістів триватиме близько місяця. Він додав, що ці танки Leopard 1 були виведені з експлуатації у 2005 році і перебували на зберіганні.

Що відомо про передачу Україні танків Leopard 1

За даними Business Insider, загалом уряд Німеччини дав зелене світло на експорт в Україну 187 танків Leopard 1. 99 з них належать компанії FFG у Фленсбурзі, яка свого часу купила данський запас знятого з експлуатації Leopard 1.

Раніше видання Handelsblatt із посиланням на джерела повідомило, що Україна може отримати до 160 основних бойових танків Leopard 1 із промислових запасів Німеччини.

На початку лютого стало відомо, що Данія планує передати Україні танки Leopard 1A5, які вже не входять до складу Збройних сил країни.

Читайте також

Німеччина хоче придбати у Швейцарії 96 танків Leopard 1 для України

9 країн нададуть понад 150 танків Leopard — Остін

Вибір редакції

На початок