Данія створить фонд підтримки України на $1 млрд

Данія створить фонд підтримки України на $1 млрд

ЗМІ
Прапор Данії
Прапор Данії. Фото: Рexels

Уряд Данії оголосив про створення фонду в 7 мільярдів крон ($1,01 мільярда) для військової, цивільної та бізнес-допомоги Україні.

Про це пише Reuters.

Більшість коштів, а саме 5,4 млрд крон (близько $240 млн) піде на військову допомогу, ще 1,2 млрд крон (понад $54 млн) – на цивільну, а решта – на проекти відновлення України.

"Це значною мірою віддзеркалення побажань України, які, окрім військової та гуманітарної допомоги, зараз стосуються й відновлення", — заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен.

Як Данія допомагає Україні

Данія від початку повномасштабного вторгнення Росії підтримує Україну та надає їй не лише гуманітарну, але й військову допомогу. Зокрема країна віддала всі свої свої самохідні гаубиці CAESAR, її уряд сподівається передати перші одиниці танків Leopard 1 протягом весни 2023 року, а також чекає на рішення партнерів щодо винищувачів.

Крім цього, прем’єр-міністерка Королівства Данія Метте Фредеріксен після візиту в Україну та зустрічі з президентом Зеленським в Одесі повідомила, що країна долучилася до "зернової угоди" у рамках Grain From Ukraine.

Читайте також

Данія не виключає, що може передати Україні винищувачі — міністр оборони країни

Данія планує передати Україні танки Leopard 1A5

На початок