"Ми все ближче до нього наближаємося": у ГУР розповіли про ціль ліквідувати Путіна

"Ми все ближче до нього наближаємося": у ГУР розповіли про ціль ліквідувати Путіна

"Ми все ближче до нього наближаємося": у ГУР розповіли про ціль ліквідувати Путіна
Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з лідером боснійських сербів Мілорадом Додіком, 23 травня 2023 року, фото: AP

Президент Росії Володимир Путін лишається "на вершині списку" цілей української розвідки. Крім того, у ГУР націлені ліквідувати засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина.

Про це розповів заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв'ю німецькому виданню Welt.

"Він (Путін — ред.) помічає, що ми все ближче до нього наближаємося, але, можливо, він боїться також бути вбитим своїми… Він лише зараз починає висовувати голову, і якщо він це робить, ми не впевнені, що це насправді він", — зазначив Скібіцький.

Щодо Пригожина, представник ГУР заявив, що ціллю українських є знищення командира підрозділу, "який наказує своїм людям атакувати". Також він додав, що всі, хто причетні до агресії, будуть змушені відповісти за свої дії.

"Їх ліквідація врятувала б життя багатьом мирним жителям.... Згідно з міжнародними конвенціями, вони є законною ціллю", — підкреслив Скібіцький.

Водночас він зауважив, що російські пропагандисти не є найважливішими цілями українських розвідників. На думку Скібіцького, пропагандисти стають жертвами боротьби за владу всередині РФ.

Натомість він підтвердив, що різні українські відомства причетні до атак на об’єкти критичної інфраструктури на території Росії.

"Всі поставки йдуть з Ростова або через Крим. ...росіяни точно знають, наскільки важливі регіони навколо Запоріжжя та Херсона. Також якомога швидше відбудовують Маріупольський порт, який стане третьою ключовою точкою для логістики… Важливим є знесення об’єктів інфраструктури, щоб не дозволити їм (армії РФ — ред.) користуватися логістичними ланцюгами", — сказав Скібіцький.

Крім того, генерал заявив, що Кримський міст все ще стоїть тому, що Україна хоче дати можливість росіянам тікати з півострова.

Вибір редакції

На початок