Пригожин запропонував Києву розкрити місця розташування позицій РФ в обмін на здачу Бахмута — The Washington Post

Пригожин запропонував Києву розкрити місця розташування позицій РФ в обмін на здачу Бахмута — The Washington Post

Пригожин запропонував Києву розкрити місця розташування позицій РФ в обмін на здачу Бахмута — The Washington Post
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, фото: Getty Images

Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин звертався до Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України із пропозицією розкрити місця розташування російських позицій в обмін на виведення українських військ з Бахмута.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на витік секретних документів та інформацію, що є у розпорядженні видання.

Зазначається, що Пригожин неодноразово розмовляв із представниками ГУР, однак Київ відхилив його пропозицію, оскільки не довіряє фінансисту "вагнерівців". Крім того, як пише The Washington Post", деякі документи вказують на те, що українська влада підозрює, що Кремль знає про спілкування Пригожина з українською розвідкою.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) зазначили, що повідомлення про наміри Пригожина співпрацювати з українською розвідкою були б частиною його ворожнечі з Міністерством оборони Росії, а не "нападом" на президента Росії Володимира Путіна.

"Повідомлення Пригожина про звернення до української розвідки, ймовірно, було б частиною зусиль, спрямованих на те, щоб завоювати прихильність Путіна, фактично, сприяючи швидкій перемозі "Вагнера" в Бахмуті...Пригожин усвідомлює свою залежність від Путіна і не має наміру ворогувати з ним", — йдеться у звіті.

Також в ISW зауважили, що повідомлення про пропозиції Пригожина співпрацювати з українською розвідкою викликали неоднозначну реакцію всередині Росії.

Сам Пригожин спочатку "саркастично заявив, що може підтвердити цю інформацію", а потім звинуватив The Washington Post у поширенні фейкової інформації. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що, хоча він не може коментувати інформацію, вона "виглядає як чергова містифікація".

Що відомо про попередні заяви Пригожина

5 травня керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що виведе найманців ПВК "Вагнер" з Бахмута з 10 травня через нібито нестачу боєприпасів. Він поскаржився на великі втрати серед найманців та звинуватив у цьому міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу ЗС РФ Валерія Герасімова.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 5 травня повідомила, що армія РФ стягує до Бахмута додаткові сили ПВК "Вагнер", аби взяти місто до 9 травня.

Ввечері, 5 травня, лідер Чечні Рамзан Кадиров написав у Telegram, що готовий замінити найманців "Вагнера", на кадирівців.

"Якщо піде старший брат Пригожин і "Вагнер", то Генштаб втратить досвідчений бойовий підрозділ, і на його місце в Артемівську (Бахмут — ред.) прийде молодший брат Кадиров і "Ахмат", — написав Кадиров.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий вважає, що Євген Пригожин заявив про відхід вагнерівців з Бахмута не через "снарядний голод", а щоб знайти виправдання невиконаним бойовим завданням.

Заява Євгена Пригожина про нестачу боєприпасів на фронті не відповідає дійсності та свідчить про те, що у Росії починають шукати тих, на кого можна перекласти відповідальність за невдачу російських військ у війні проти України, вважає голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) схильний вважати, що заяви керівника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина про намір передати контроль над операцією зі взяття Бахмута Донецької області голові Чеченської республіки Рамзану Кадирову свідчать про те, що він готується перекласти відповідальність за ймовірний провал операції на Міноборони Росії.

7 травня Пригожин заявив, що ПВК "Вагнер" пообіцяли забезпечити снарядами.

9 травня керівник групи Вагнера Пригожин заявив, що вагнерівці змушені були прикривати один з флангів від ЗСУ після того, як російська армія втекла з позицій.

"У нас міністерство інтриг замість міністерства оборони, тому наша армія тікає. Вони (72-а бригада — ред.) просто взяли і драпанули", — сказав Пригожин, додавши, що снаряди їм так і не дали.

Вибір редакції

На початок