"Якби Україна це робила, вони б відчули": Зеленський прокоментував "дронову атаку" на Кремль

"Якби Україна це робила, вони б відчули": Зеленський прокоментував "дронову атаку" на Кремль

Кремль, Вибух
Вибух у небі над Кремлем 3 травня 2023 року. Скріншот з відео

Україна не причетна до "дронової атаки" на Кремль, усю історію з "замахом на Путіна" вигадали у Росії, але вона не спрацювала навіть для російського суспільства.

Про це президент Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю BBC.

"Ні, ми за цим не стояли. Вони, знаєте, як то кажуть, футболісти "попали в штангу" з цією вигаданою історією. Як воно долетіло прямо в Кремль з України? Як так, у них що, не працює ППО зовсім? І як так, що воно зачепилося за шпиль? І що це таке взагалі було? Можна побачити деталі, що це був за великий відомий український чи американський такий безпілотник, що це було? І тому це вигадка. Для чого? Вони хотіли завдати "ударів у відповідь" по нас", — сказав він.

Президент зазначив, що у Росії вже зрозуміли, що світ серйозно реагує, коли вони б'ють по цивільному населенню України, і вони шукають постійно виправдання для обстрілів.

"Ви пам'ятаєте, багато людей в Умані було вбито, в Херсоні вбито було багато людей, зовсім не військових, до речі. Хоча мені шкода військових, так само як і цивільних. Але якщо говорити мовою війни, то військові на війні. А цивільні? Росіяни постійно шукають, що їм таке зробити, щоб це звучало як виправдання, мовляв, ви нам так, а ми вам — так. Але це не спрацювало. Навіть для їх внутрішнього суспільства це не спрацювало. Не повірили навіть їхні пропагандисти, тому що це виглядало дуже, дуже штучно", — заявив він.

Зеленський вважає, що росіяни самі це зробили.

"Ні жертв, ніхто там не поранений, нічого там не відбулося. Що там відбулося? Що це за така дивовижна штука, бомбоносій якийсь? А що ж там тоді нічого не вийшло? Ніхто ж не загинув. Всі живі, всі здорові. І так далі. Тому, вони самі це зробили. Абсолютно. Я впевнений", — сказав президент.

Він зазначив, що у нього нема інформації хто за цим стоїть ФСБ чи інші групи, але це точно не робила Україна.

"Якби Україна це робила, вони б це відчули. Ми пам'ятаємо крейсер "Москва" і так далі... Знаєте, що вони не можуть зрозуміти, абсолютно головну річ, що ми не воюємо з ними. Розумієте, ми воюємо за Україну. Вони для нас не воїни, вони — терористи. Вони пішли не війною, вони — окупанти та мародери. Ми з ними воюємо не війною. Ми воюємо як з терористами", — сказав Зеленський.

Президент наголосив, що для нього набагато важливіше деокупувати українські території, ніж витрачати хоч якусь зброю "навіть на Кремль".

"Наші люди — пріоритет, наші землі — пріоритет. А всі, хто в Кремлі, повірте, вони закінчать погано. Не знаю, чесно кажучи, як, але хотілося б, щоб все швидше закінчилося. Але вони точно свої життя своєю смертю не закінчать", — сказав він.

Що відомо про нібито атаку дронами на Кремль

3 травня російська влада звинуватила Київ в атаці дронів на Кремль. Інцидент начебто стався уночі. Речник президента РФ Дмитро Пєсков, Путіна не було у Кремлі на момент "спроби атаки українських безпілотників".

У Кремлі заявили, що Москва розцінює цю атаку як "сплановану терористичну акцію та замах на президента РФ".

В ОПУ заявили, що Україна не має інформації про так звані нічні атаки на Кремль, а події у Москві можуть бути "нагнітанням ситуації перед 9 травня", або підготовкою російським керівництвом масштабного теракту.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна не атакує територію Росії, українці борються на власній території, захищають свої села і міста. На тлі невдач на полі бою у Москві вигадують різні маніпуляції.

Вибір редакції

На початок