Від початку повномасштабної війни в Україні загинули 59 медійників — IMI

Від початку повномасштабної війни в Україні загинули 59 медійників — IMI

Преса, журналісти
Ілюстративне фото: Getty Images

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія скоїла 514 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. Загалом на війні загинули 59 медійників, 10 з них – під час виконання професійної журналістської діяльності.

Про це повідомляє Інститут масової інформації (IMI), посилаючись на дані власного моніторингу російських воєнних злочинів.

"Протягом п’ятнадцятого місяця війни ІМІ зафіксував п’ять порушень свободи слова, які вчинила Росія. Зокрема, це вбивства та поранення журналістів, кібератаки та трансляція російської пропаганди", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, за цей період війни загинули семеро медійників. Двоє з них – під час виконання професійної журналістської діяльності, п’ятеро – захищаючи Україну від російських окупантів на фронті:

  • Дмитро Сірик – ведучий програм філії Суспільне Донбас, військовослужбовець, загинув 20 квітня на Донеччині. На каналі вів авторську програму "Перемотка" – про музичні новини та хіти.
  • Богдан Бітік – український продюсер італійської газети La Repubblica, загинув унаслідок російської атаки в Херсоні 26 квітня.
  • Арман Солдін – відеожурналіст французької інформаційної агенції AFP, загинув 9 травня на сході України внаслідок російського обстрілу.
  • Олександр Бондаренко – військовослужбовець, журналіст, загинув 27 квітня на фронті в боях з російськими окупантами.
  • Володимир Мукан – військовослужбовець, до повномасштабної війни працював журналістом і редактором у "Газеті по-українськи", журналі "Країна" і сайті Gazeta.ua. Загинув 29 квітня 2023 року в Бахмуті під час виконання бойового завдання.
  • Денис Кривий – фотограф-натураліст, військовослужбовець, загинув під Бахмутом, намагаючись урятувати поранених побратимів.
  • Іван Кузьмінський – військовослужбовець, режисер дитячого телеканалу "Малятко TV" загинув на Луганщині 17 травня поблизу населеного пункту Діброва в бою з російськими окупантами.

Загалом в Україні станом на 24 травня загинули 59 медійників, 10 з них – під час виконання професійної журналістської діяльності.

Поранення у Херсоні внаслідок російської атаки отримав кореспондент італійської газети La Repubblica Коррадо Дзуніно. В момент атаки він був разом з фіксером Богданом Бітіком, який загинув. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом поранення журналіста Коррадо Дзуніно. Кримінальне провадження розпочато за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).

Хакерської атаки з боку РФ зазнав сайт 24 каналу, про що заявляла редакція каналу. Росіяни почали оперативно публікувати на сайті фейкові новини з погрозами та образами на адресу президента України Володимира Зеленського.

Крім того, у Харківській області росіяни намагалися на частоті 90,2 FM вести фейкове радіомовлення під назвою "Слобожанське FM". Пресслужба Харківської обласної військової адміністрації зазначила, що це вже не перша спроба противника маскуватися під українське мовлення і дезінформувати населення Харківщини.

Що відомо про кількість воєнних злочинів РФ в Україні

Проєкт Gulagu.net 17 квітня опублікував відео з зізнаннями у воєнних злочинах в Україні екскомандирів підрозділів ПВК "Вагнер" Азамата Улдарова та Олексія Савічєва, помилуваних Путіним і завербованих у рамках реалізації програми Пригожина, відомої як "Проект "К".

Вони розповіли подробиці розстрілу понад 20 українських дітей і підлітків, підриву ями з 60 пораненими полоненими й "500-ми" (тими, хто вирішив залишити війну та відмовився виконувати накази про вбивство українців), зачистки житлових будинків із вбивством усіх, включно з дітьми.

Глава офісу президента Андрій Єрмак відреагував на зізнання "вагнерівців". Він зазначив, що їхні слова проливають світло на злочини російської армії в Україні й закликав світ "не боятися Росію, а бити жорстко".

Генпрокурор України Андрій Костін під час слухань у Конгресі США заявив, що Офіс генерального прокурора України зареєстрував близько 80 тисяч воєнних злочинів, скоєних російськими військами та їхніми "проксі", і ця кількість зростає, особливо після звільнення тимчасово окупованих територій.

Слідчі Національної поліції України від початку повномасштабної війни станом на 1 травня відкрили 74,4 тисячі кримінальних проваджень щодо злочинів російських військ та їхніх пособників.

Вибір редакції

На початок