Президент Литви анонсував візит до Парижа. Обговорить з Макроном підтримку України

Президент Литви анонсував візит до Парижа. Обговорить з Макроном підтримку України

Президент Литви Гітанас Науседа
Президент Литви Гітанас Науседа. Фото: Gitanas Nausėda/Twitter

Президент Литви Гітанас Науседа анонсував свій візит до Парижа, під час якого він зустрінеться зі своїм колегою Емманюелем Макроном.

Про це глава Литви написав у Twitter.

"Сьогодні я їду до Парижа, щоб зустрітися з президентом Франції Емманюелем Макроном. На столі перемовин – зміцнення безпеки та оборони НАТО, і підтримка України", — йдеться у дописі Гітанаса Науседи.

Він додав, що напередодні саміту Північноатлантичного альянсу, який відбудеться у липні він продовжує відвідувати столиці країн-партнерів.

"Напередодні саміту НАТО у Вільнюсі я продовжую відвідувати столиці союзників. Нам потрібні потужні результати саміту Альянсу для наших суспільств", — наголосив президент Литви.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО"не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Вибір редакції

На початок