Перейти до основного змісту
Захід обговорює гарантії безпеки для України — МЗС Франції

Захід обговорює гарантії безпеки для України — МЗС Франції

Захід обговорює гарантії безпеки для України — МЗС Франції
. МЗС Франції. Фото: facebook.com

Західні союзники України обговорюють план гарантій безпеки для держави до того моменту, коли вона зможе стати членом Північноатлантичного альянсу.

Про це у відповідь на питання журналістів заявив представник Міністерства закордонних справ Франції під час брифінгу 23 травня.

"Франція разом зі своїми партнерами продовжує міркування над тим, як найкраще підтримати Україну в часі і в усіх сферах. Франція готова домовитися з Україною про надання гарантій безпеки, які допоможуть їй захистити себе в довгостроковій перспективі і запобігти можливій майбутній агресії, як це підтвердили наші лідери у спільній декларації 36-го франко-британського саміту", — йдеться у повідомленні пресслужби міністерства.

У березні президент Володимир Зеленський заявив, що попри те, що на час війни Україна не може стати членом НАТО, вона хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки. За його словами, саме це стане ключовим питанням під час саміту Північноатлантичного альянсу, що відбудеться з 11 по 12 липня цього року у столиці Литви Вільнюсі.

Президент Володимир Зеленський заявив, що попри те, що на час війни Україна не може стати членом НАТО, вона хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеку, і саме це стане ключовим питанням під час саміту Північноатлантичного альянсу, що відбудеться з 11 по 12 липня цього року у столиці Литви Вільнюсі.

Про це він сказав на спільній пресконференції з прем’єр-міністеркою Фінляндії Санною Марін, яка прибула з візитом до України.

"Ми хотіли б відповідні кроки вперед, окрім того статусу, який є у нас у наших відносинах з НАТО. Авжеж ми дякуємо всім державам НАТО, які підтримують нас на полі бою. Окрім цього нам потрібні стратегічні гарантії безпеки, і на цьому шляху нам потрібні гарантії безпеки", — зазначив Зеленський.

Він наголосив, що саме відповідних кроків назустріч з боку держав НАТО, назустріч до відповідних гарантій безпеки Україна очікує на саміті у Вільнюсі.

Раніше, 1 березня, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що саміт Північноатлантичного Альянсу у Вільнюс матиме велике значення та продемонструє єдність НАТО у підтримці України. Підготовка до заходу вже розпочалась.

24 лютого Столтенберг повідомив, що запросив президента України Володимира Зеленського на саміт Альянсу у липні.

Що відомо про євроатлантичні прагнення України

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку щодо вступу України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників.

У травні 2023 року Столтенберг заявив, що обговорення умов приєднання України до Північноатлантичного альянсу можливе лише після її перемоги у війні з Росією. Допоки вона триває немає сенсу обговорювати вступ України до НАТО.

Топ дня

Вибір редакції

На початок