Через холодну весну на Кіровоградщині мало першого меду. Яку ціну прогнозують

Через холодну весну на Кіровоградщині мало першого меду. Яку ціну прогнозують

Через холодну весну на Кіровоградщині мало першого меду. Яку ціну прогнозують
Пасічник Микола Голуб на пасіці. Фото: Суспільне Кропивницький

Через прохолодну весну й дощі пасічники Кіровоградщини не збирають перший врожай меду. Його мало, сказав Суспільному голова обласної спілки пасічників Андрій Варава. Півтора тижня як потепліло. До цього бджоли були неактивні.

Офіційно на Кіровоградщині зареєстровані 4302 бджолярі. В обласній спілці пасічників – 300. Ситуація цього року у всіх однакова, говорить Андрій Варава.

"Той мед, який можна було зібрати з садів, пропустили. Але нині погода налагоджується. На сьогодні важко спрогнозувати, якою буде ціна меду".

Торік найнижча ціна за кілограм була 60 гривень. Саме стільки коштував мед з соняшнику і з різнотрав’я. Акацієвий, липовий і гречаний мед на 20-30 відсотків дорожчий. Ці види меду більше цінуються, говорить Андрій Варава.

"Це і 80, і 90, і 100 гривень за кілограм може бути. В основному в Україні споживають 20 відсотків того меду, який збирається. Весь мед експортується за кордон, і цінова політика залежить від наших партнерів".

Через холодну весну на Кіровоградщині мало першого меду. Яку ціну прогнозують цього року
Пасіка Миколи Голуба. Фото: Суспільне Кропивницький

Через холодну весну на Кіровоградщині мало першого меду. Яку ціну прогнозують цього року
Перший мед цього року не збирають. Фото: Суспільне Кропивницький

Микола Голуб з села Веселівка Кропивницького району займається бджільництвом 45 років. На його пасіці – сто бджолосімей. Вони перезимували добре. Пасічник їх не підгодовував весною, бо бджоли мали запаси меду з осені. Перший мед цього року Микола Голуб не збиратиме через прохолодну дощову весну, пізнє цвітіння садів і малу кількість нектару.

"Ці три-чотири тижні холоду відкинуть розвиток бджіл назад. Чистого меду із садків, напевно, цей рік взагалі не буде. Коли абрикоса цвіла, було дуже холодно. Вишня й черешня – також холодно. Яблуня й груша – був вітер".

За словами Миколи Голуба, за теплої весни міг зібрати 10-15 кілограмів першого меду з садів. Цього року, якби збирав, було б вдвічі менше. Тепер сподівається, що бджоли зберуть нектар з акації. "У нас ріпак не сіють тут, то ми чекаємо акацію. Її в нас дуже багато".

Крім холодів, ще одна загроза для бджіл – хімікати, якими обробляють поля. Бджоли, які збирають там нектар, труяться. Цього року таких випадків у пасічника не було. "Цей рік, слава Богу, не було потрав, бо я дивлюсь кожний день".

Микола Голуб прогнозувати ціну меду цього року не береться. "Ціна залежить від того, скільки цього сорту меду ми викачали. Якщо, наприклад, акацієвого мало, то й цей мед буде дорожчий. Якщо з різнотрав’я набагато більше, то і ціна на нього буде менша".

На початок