Україна показала найкращий результат за три роки на Євро з художньої гімнастики: медальний залік

Україна показала найкращий результат за три роки на Євро з художньої гімнастики: медальний залік

Україна показала найкращий результат за три роки на Євро з художньої гімнастики: медальний залік
Вікторія Онопрієнко, фото: Федерація гімнастики України

Україна здобула на турнірі дві нагороди.

Збірна України з художньої гімнастики завершила виступи на чемпіонаті Європи 2023 року. На континентальній першості українки здобули дві нагороди та посіли четверте місце у медальному заліку турніру.

Цьогорічний чемпіонат Європи з художньої гімнастики відбувся 17-21 травня в азербайджанському Баку. Окрім 12 комплектів нагород безпосередньо у межах змагання гімнастки боролися за право вийти на чемпіонат світу-2023.

Україна на Євро-2023 у Баку була представлена 15 спортсменками: три виступили в особистих змаганнях та по шість – у групових серед дорослих і юніорок.

За підсумками кваліфікаційних виступів збірна відібралася в усі п'ять фіналів на чемпіонаті Європи. Ба більше, завдяки виходу до вирішальних виступів українських гімнасток у командному багатоборстві, Україна здобула максимальну квоту на ЧС-2023.

Саме у командних змаганнях українська збірна виборола першу медаль Євро у Баку. У третій змагальний день команда у складі: Єлизавета Азза, Діана Баєва, Дарина Дуда, Єва Мелещук, Марія Височанська та Анастасія Возняк за сумою балів в обох видах багатоборства отримала 311.800 бала.

Завдяки результату в обох видах "синьо-жовта" команда стала другою. Ця нагорода стала для України першою за три роки на Євро з художньої гімнастики.

У заключний день чемпіонату Європи Вікторія Онопрієнко була єдиною серед українок, що відібралася до всіх індивідуальних фіналів. Ще дві українські гімнастки в особистих змаганнях – Поліна Каріка та Поліна Городнича – подолати кваліфікацію не змогли.

Лідерка збірної України в останній день змагань стала переможницею у вправах з обручем та принесла команді перше за 18 років індивідуальне "золото" на рівні Євро. Востаннє це траплялося у 2005 році, коли чемпіонкою Європи стала Наталя Годунко у вправах зі стрічкою. Для Онопрієнко ця медаль стала першою особистою нагородою на рівні Євро.

Усі медалі збірної України на Євро-2023 з художньої гімнастики

  • "золото": Вікторія Онопрієнко (вправи з обручем)
  • "срібло": Єлизавета Азза, Діана Баєва, Дарина Дуда, Єва Мелещук, Марія Височанська та Анастасія Возняк (командне багатоборство)

Здобувши дві нагороди на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики у Баку, збірна України стала четвертою у медальному заліку турніру. Перше місце за цим показником посіла команда Болгарії, на рахунку якої п'ять золотих медалей.

Медальний залік Євро-2023 з художньої гімнастики: топ-5

  1. Болгарія – 5 "золото" + 5 "срібло" + 3 "бронза" = 13
  2. Ізраїль – 2 + 5 + 1 = 8
  3. Італія – 2 + 1 + 2 = 5
  4. Україна – 1 + 1 + 0 = 2
  5. Азербайджан – 1 + 0 + 4 = 5

Що відомо про збірну України з художньої гімнастики

  • На попередньому чемпіонаті Європи, який проходив у Тель-Авіві, збірна України не здобула жодної нагороди.
  • Загалом же на рівні континентальних першостей з художньої гімнастики Україна завоювала 94 медалі: 31 золота, 35 срібних та 28 бронзових.
  • Чемпіонат світу, на який Україна здобула максимальну кількість квот, пройде з 23-го по 27 серпня у Валенсії.

Вибір редакції

На початок