Україна вперше за три роки здобула медаль на Євро з художньої гімнастики: "срібло" у командному багатоборстві

Україна вперше за три роки здобула медаль на Євро з художньої гімнастики: "срібло" у командному багатоборстві

Україна вперше за три роки здобула медаль на Євро з художньої гімнастики: "срібло" у командному багатоборстві
Збірна України з художньої гімнастики. Фото: федерація художньої гімнастики України

Українські гімнастки поступилися лише команді Болгарії.

Україна здобула першу медаль на чемпіонаті Європи-2023 з художньої гімнастики, що проходить у Баку. "Синьо-жовті" стали віцечемпіонками у командному багатоборстві.

У третій змагальний день дорослого Євро відбулися перші розіграші медалей. Спершу нагороди розігрувалися в особистому багатоборстві, де 17-річна Поліна Каріка посіла п'яте місце та показала найкращий результат України за останні дев'ять років.

Після розіграшу медалей в індивідуальному багатоборстві відбулися кваліфікаційні змагання у групах. Вони мали підсумувати загальні результати збірних у командному багатоборстві.

Перед кваліфікацією груп Україна займала проміжне друге місце. З результатом 247.700 бала українські художні гімнастки (Вікторія Онопрієнко, Поліна Каріка, Поліна Городнича) поступалися лише команді Болгарії.

У кваліфікації груп Україна боролася як за медалі у багатоборстві, так і за виходи до фіналів вправ з п'ятьма обручами, а також трьох стрічкок/двох м'ячів.

У групі Україна була представлена шістьма художніми гімнастками: Єлизаветою Аззою, Діаною Баєвою, Дариною Дудою, Євою Мелещук, Марією Височанською, Анастасією Возняк. У такому складі українки відібралися до обох фіналів та зупинилися за крок від подіуму у груповому багатоборстві.

За результатами двох вправ у кваліфікації українки отримали 64.100 бала та посіли четверте місце. Від третього місця, яке посіли господарки турніру з Азербайджану, збірну України відділили 1.3 бала.

Групи. Багатоборство, кваліфікація

 1. Болгарія - 68.050 бала
 2. Ізраїль - 67.300
 3. Азербайджан - 65.400
 4. Україна - 64.100

Відтак, за сумою балів в обох видах багатоборства Україна втримала друге місце. Болгарії українські художні гімнастки програли 12.700 бала.

Багатоборство. Команда (індивідуальна + групи)

 1. Болгарія - 324.500
 2. Україна - 311.800
 3. Ізраїль - 310.200

Це перша нагорода України за три роки на Євро з художньої гімнастики. Востаннє медалі Україна брала на домашньому чемпіонаті Європи в 2020 році - тоді турнір закінчила з шістьмома нагородами (3+2+1). У команді тоді українки взагалі стали чемпіонками, випередивши Ізраїль.

У медальному заліку чемпіонату Європи Україна перед заключним змагальним днем займає четверте місце з одним "сріблом". Очолює його Болгарія, яка вже здобула сім нагород, п'ять з яких золоті.

Медальний залік Євро-2023 з художньої гімнастики

 1. Болгарія: 5+1+1 = 7 медалей
 2. Ізраїль: 1+3+1 = 5
 3. Італія: 0+1+1 = 2
 4. Україна: 0+1+0 = 1
 5. Азербайджан: 0+0+3 = 3

Що очікує Україну у заключний день Євро з художньої гімнастики?

 • Неділя, 21 травня. 11:05 – Індивідуальні змагання. Фінали в окремих видах (обруч, м'яч, булави, стрічка) - Вікторія Онопрієнко (усі чотири фінали)
 • Неділя, 21 травня. 15:10 – Групи. Фінали в окремих видах (5 обручів, 3 стрічки + 2 м'ячі)

Вибір редакції

На початок