У Кремлі підтвердили продовження "зернової угоди"

У Кремлі підтвердили продовження "зернової угоди"

Балкер VALSAMITIS, який доставлятиме зерно до Кенії та Ефіопії
Балкер VALSAMITIS, який доставлятиме зерно до Кенії та Ефіопії. Фото: Суспільне Одеса

У Кремлі підтвердили продовження "зернової угоди" на два місяці, передають російські "РИА Новости". Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що є "відносний результат" на переговорах.

"Ми можемо підтвердити, що ухвалено рішення російською стороною продовжити цю "чорноморську угоду" так звану терміном на два місяці. Є відносний результат на переговорах за участю представників Туреччини, України та ООН", — сказав Пєсков журналістам.

Говорячи про можливість підключення "Россельхозбанка" до SWIFT, Пєсков сказав, що опрацьовуються варіанти, "еквівалентні розблокуванню", "є надії".

Щодо поставок російського аміаку, то, за словами Пєскова, робота триває.

Напередодні про те, що Чорноморська зернова ініціатива була продовжена на 2 місяці, повідомив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

При цьому міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков зазначив, що наразі майже 70 суден очікують в територіальних водах Туреччини, 90% — це ті, хто готовий доставляти світу продукцію українських аграріїв.

"Ми вдячні партнерам за непохитну та цілеспрямовану позицію в тому, що угода має працювати надалі та на умовах, які підписали всі сторони. Зазначу, що Зернова ініціатива була і є діючою, оскільки пролонгована в березні строком на 120 днів, до 18 липня", — написав Кубраков у Facebook.

Він додав, що на сьогодні на потреби світу вже відправлено 30,4 млн тонн агропродукції.

Що відомо про "зернову угоду"

22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.

29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".

17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

19 березня 2023 року міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що попри спроби тиску та шантажу з боку Росії, Україні та партнерам вдалося продовжити дію "зернової угоди" на тих самих умовах, на яких вона початково укладалася із терміном дії 120 днів.

26 квітня представники Росії у Спільному координаційному центрі у Стамбулі 25 квітня відмовились погоджувати рух суден до/з морських портів України по "зерновому коридору"

Що відомо про погрози РФ заморозити "зернову угоду"

У понеділок вночі, 24 квітня, в окупованому Севастополі пролунали два потужні вибухи. Окупаційний губернатор міста Михайло Развожаєв повідомив, що "була атака двох надводних безпілотників на зовнішньому рейді Чорноморського флоту".

Українські журналісти встановили місце вибуху під час нічної атаки надводних БПЛА в окупованому Севастополі. На противагу заявам окупаційного губернатора міста Михайла Развожаєва, у мережі є фото та відео з місця події, де видно, що вибухнуло саме у Стрілецькій бухті.

У Міноборони РФ звинуватили Україну у нібито порушенні зобов'язань щодо "зернової угоди" атаками БПЛА на Чорноморський флот у тимчасово окупованому Севастополі та інші об'єкти у Криму. Там заявили, що це нібито ставить під загрозу подовження "зернової угоди" після 18 травня.

У ГУР зазначили, що заява Міноборони РФ щодо нібито порушення Україною гумкоридору й атаки на цивільну інфраструктуру Криму є "брехливою маніпуляцією з боку держави агресора".

Вибір редакції

На початок