"Берегиня символів": у Миколаєві відкрили виставку вишиванок та рушників

"Берегиня символів": у Миколаєві відкрили виставку вишиванок та рушників

"Берегиня символів": у Миколаєві відкрили виставку вишиванок та рушників
Жанна Семененко-Руських демонструє одну з вишиванок. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького відкрили персональну виставку робіт майстрині з Первомайська Жанни Семененко-Руських. Жінка презентувала вишиванки та рушники.

Про це майстриня розповіла кореспондентам Суспільного.

Виставка "Берегиня символів" — це восьмий захід в рамках циклу "Берегині України".

"Це унікальні вишиванки. Чому? Тому що збагачені символами, кодами, знаками, які будуть оберегами для будь-якого господаря цієї вишиванки. Кожна з них має свою історію, свій колір. За ними можна прочитати долю. І найцікавіше – всі вишиванки створюються за мотивами старовинних орнаментів", — говорить голова культурно-мистецької організації "Арт-спокуса" Валентина Кривцова.

В експозиції — 14 робіт: чотири рушники і десять вишиванок. За словами майстрині Жанни Семененко-Руських, кілька з них — зроблені її ученицями.

Майстриня почала вишивати в 70-х роках минулого століття. За весь час, каже Жанна Семененко-Руських, створила більше півсотні рушників і приблизно сто сорочок.

"Ця виставка цікава тим, що проходить не в гучних залах, палацах, а в такому комфортному камерному залі, де не так багато людей, і з кожним можна поспілкуватися. Тут пастельні кольори. В кожній роботі використовуються мінімум 3 техніки. І вони не просто поєднуються, вони зміцнюють композицію, зв'язуючи між собою символіку", — сказала майстриня.

За словами Жанни Семененко-Руських, на виготовлення вишиванки витрачає близько пів року. В колекції представлена робота над якою майстриня працювала два роки.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок