Пригожин заявив, що ПВК "Вагнер" пообіцяли забезпечити снарядами

Пригожин заявив, що ПВК "Вагнер" пообіцяли забезпечити снарядами

Пригожин заявив, що ПВК "Вагнер" пообіцяли забезпечити снарядами
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Керівник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин стверджує, що російське військове керівництво пообіцяло передати найманцям боєприпасами та забезпечити їм свободу дій для продовження наступу у Бахмуті.

Відповідний аудіокоментар Пригожина оприлюднений 7 травня його пресслужбою.

"Сьогодні вночі ми отримали бойове розпорядження — вперше за весь цей час. В якому, якщо прибрати секретні дані, у сухому залишку наступне: нам обіцяють дати боєприпаси та озброєння стільки, скільки нам потрібно для продовження подальших дій, нам присягаються, що на фланзі буде виставлено все, щоб нас не підрізав противник. Нам говорять про те, що ми можемо діяти в Артемівську (Бахмуті — ред.) так, як вважаємо за потрібне. І нам дають Суровікіна (головнокомандувача Повітряно-космічними силами РФ Сергія Суровікіна — ред.), як людину, яка прийматиме всі рішення в рамках бойових дій ПВК "Вагнер" у взаємодії з Міністерством оборони", — заявив Пригожин.

За його словами, Суровікін — "єдиний із зіркою генерала армії, який вміє воювати". Окрім того, Пригожин стверджує, що пропонував своїм найманцям перейти до інших збройних формувань, однак ті відмовились.

"І ще немаловажна деталь: я вчора в наших закритих чатах спеціально поставив питання всім командирам молодшої ланки, які одразу довели до бійців: якщо хтось хоче, він може перейти в інші військові формування. Всі одностайно відповіли "ні", — зазначив він.

Що відомо про заяву Пригожина

5 травня керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що виведе найманців ПВК "Вагнер" з Бахмута з 10 травня через нібито нестачу боєприпасів. Він поскаржився на великі втрати серед найманців та звинуватив у цьому міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу ЗС РФ Валерія Герасімова.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 5 травня повідомила, що армія РФ стягує до Бахмута додаткові сили ПВК "Вагнер", аби взяти місто до 9 травня.

Ввечері, 5 травня, лідер Чечні Рамзан Кадиров написав у Telegram, що готовий замінити найманців "Вагнера", на кадирівців.

"Якщо піде старший брат Пригожин і "Вагнер", то Генштаб втратить досвідчений бойовий підрозділ, і на його місце в Артемівську (Бахмут — ред.) прийде молодший брат Кадиров і "Ахмат", — написав Кадиров.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий вважає, що Євген Пригожин заявив про відхід вагнерівців з Бахмута не через "снарядний голод", а щоб знайти виправдання невиконаним бойовим завданням.

Заява Євгена Пригожина про нестачу боєприпасів на фронті не відповідає дійсності та свідчить про те, що у Росії починають шукати тих, на кого можна перекласти відповідальність за невдачу російських військ у війні проти України, вважає голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) схильний вважати, що заяви керівника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина про намір передати контроль над операцією зі взяття Бахмута Донецької області голові Чеченської республіки Рамзану Кадирову свідчать про те, що він готується перекласти відповідальність за ймовірний провал операції на Міноборони Росії.

Читайте також

Обстріл Нікополя та Миколаївщини, РФ вивозить жителів Енергодара. 438 день вторгнення Росії в Україну. Текстовий онлайн

Вибір редакції

На початок