Шукають винних у невдачах на фронті: голова Ради резервістів прокоментував останню заяву Пригожина

Шукають винних у невдачах на фронті: голова Ради резервістів прокоментував останню заяву Пригожина

Шукають винних у невдачах на фронті: голова Ради резервістів прокоментував останню заяву Пригожина
Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Заява керівника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина про нестачу боєприпасів на фронті не відповідає дійсності та свідчить про те, що у Росії починають шукати тих, на кого можна перекласти відповідальність за невдачу російських військ у війні проти України.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" повідомив військовослужбовець, голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

"Події на фронті суперечать тим самим заявкам Пригожина, який бідкається, що в них величезна нестача снарядів. Ворог, принаймні, на стратегічних або оперативних напрямках зумів сконцентрувати кількість що артилерійських снарядів, що систем залпового вогню, авіабомб. При нестачі ракет вони повсюди почали переходити на такі порівняно дешеві засоби ураження на спеціальних платформах, які дають можливість планерувати цій бомбі і летіти за заданими цілями або у визначені місця", — зазначив він.

За словами військового, росіяни попри все намагаються пристосуватися до тих умов, в яких вони зараз перебувають, оскільки якщо ситуація буде змінюватися для них на все гірше, постане потреба знайти винного в поразці — особливо до 9 травня.

"Ми можемо говорити про те, що в середовищі Росії визріли питання про те, щоб когось призначити винним. Як завжди накинулися на тих, кого ще недавно боготворили", — зауважив Іван Тимочко.

Що відомо про заяву Пригожина

5 травня керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що виведе найманців ПВК "Вагнер" з Бахмута з 10 травня через нібито нестачу боєприпасів. Він поскаржився на великі втрати серед найманців та звинуватив у цьому міністра оборони Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу ЗС РФ Валерія Герасімова.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр 5 травня повідомила, що армія РФ стягує до Бахмута додаткові сили ПВК "Вагнер", аби взяти місто до 9 травня.

Ввечері, 5 травня, лідер Чечні Рамзан Кадиров написав у Telegram, що готовий замінити найманців "Вагнера", на кадирівців.

"Якщо піде старший брат Пригожин і "Вагнер", то Генштаб втратить досвідчений бойовий підрозділ, і на його місце в Артемівську (Бахмут — ред.) прийде молодший брат Кадиров і "Ахмат", — написав Кадиров.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий вважає, що Євген Пригожин заявив про відхід вагнерівців з Бахмута не через "снарядний голод", а щоб знайти виправдання невиконаним бойовим завданням.

Читайте також

Мільярд євро на снаряди для Сил оборони, росіяни здійснили авіаудар по Авдіївці. 437 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок