Для початку контрнаступу потрібно більше часу — Зеленський

Для початку контрнаступу потрібно більше часу — Зеленський

Для початку контрнаступу потрібно більше часу — Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Гаазі, Нідерланди, 4 травня 2023 року, фото: AP

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Силам оборони знадобиться більше часу для початку контрнаступу, адже інакше є ризик втратити багато людей.

Про це Зеленський сказав в інтерв'ю BBC.

"З тим, що ми маємо, ми можемо йти вперед і бути успішними. Але ми втратимо багато людей. Я думаю, що це неприйнятно. Тож нам потрібно почекати, нам ще потрібно трохи часу", — зазначив він.

Зеленський зауважив, що бойові бригади "готові": морально, з точки зору мотивації та комплектування. Водночас він додав, що українська армія все ще потребує "деяких речей", включно з бронетехнікою, що "надходить партіями".

Також президент упевненість, що українські військові можуть наступати, знаючи про ризики "замороженого конфлікту", на який, за його словами, розраховує Росія.

При цьому Зеленський не назвав конкретних дат, коли українська армія планує наступати.

"Думаю, ви мене розумієте. Тому що це тою чи іншою мірою готує ворога. І тому я б хотів, щоби це було неприємним для нього сюрпризом, а не навпаки", — додав він.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

На початок