Не вважайте цей контрнаступ останнім — Кулеба

Не вважайте цей контрнаступ останнім — Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 10 січня 2023 року
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільного брифінгу з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок на вокзалі в Харкові, 10 січня 2023 рік. УНІАН

Контрнаступ Сил оборони України, на який очікують, може бути не останнім у війні з Росією.

Про це в інтерв'ю німецькому виданню Bild сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Не вважайте цей контрнаступ останнім, тому що ми не знаємо, що з цього вийде. І якщо цим контрнаступом нам вдасться звільнити наші території, то наприкінці ви скажете, що це було останнє, а якщо ні, то треба готуватися до наступного контрнаступу", — сказав Дмитро Кулеба.

Про переговори з Росією

Про перспективи мирних переговорів з РФ очільник МЗС заявив: "Людям варто нагадати, що ми терпляче вели переговори з Росією з 2014 по 2022 рік. Перша частина цих переговорів проходила за підтримки Німеччини та Франції. І нам радили йти на поступки то тут, то там. Чи це спрацювало? Ні, ми спостерігаємо найбільшу війну в Європі з часів Другої світової".

Кулеба додав, що якби Путін хотів справжнього миру, він би не розпочав повномасштабне вторгнення.

"Якби він хотів справжнього миру, він би не розпочав цю війну. Це не те зло, з яким можна вести переговори. У нас є юридичне рішення РНБО, яке було прийняте у відповідь на торішню анексію Путіним українських земель, що прямі переговори з ним неможливі", — підкреслив Дмитро Кулеба.

Про членство України в НАТО

Оцінюючи перспективи вступу України до НАТО Дмитро Кулеба зауважив: "Якщо Німеччина хоче мати безпечну та квітучу Європу, Україна має бути членом НАТО. Це єдиний шлях. Розумієте, членство України в НАТО не може запобігти цій війні під час війни, але воно запобігатиме подальшим війнам після цієї війни".

Кулеба також зазначив, що Україна очікує від Берліна активної ролі у формуванні коаліції, яка забезпечує Україну озброєннями.

"Тактично, звичайно, все залежить від зброї, тому що для перемоги у війні нам потрібна зброя. Німеччина має її багато, і багато залежить від Німеччини. Тому що у вас дуже розвинена промисловість озброєнь, включно з компанією Rheinmetall, яка є свого роду титаном промисловості озброєнь у Європі та, можливо, у світі. І Німеччина може зробити ще більше", — наголосив міністр.

Що відомо про український контрнаступ

19 квітня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр сказала, що "українцям не варто чекати того, що настане такий день, коли Сили оборони заявлять про початок контрнаступу". За її словами, певні контрнаступальні дії вже відбуваються в Бахмуті, Мар'їнці, на Авдіївському та Лиманському напрямках фронту.

9 травня державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що, за його оцінками, українська армія має все необхідне в усіх сферах для проведення успішного контрнаступу.

Водночас секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов заявив що остаточний план контрнаступу Сил оборони України ще не затверджено. У військового керівництва є кілька варіантів, і всі вони в роботі.

На початок