Україна має все необхідне для успішного контрнаступу — Блінкен

Україна має все необхідне для успішного контрнаступу — Блінкен

Україна має все необхідне для успішного контрнаступу — Блінкен
. Держсекретар США Ентоні Блінкен та голова МЗС Великої Британії Джеймс Клеверлі під час брифінгу 9 травня 2023 року, фото: AP

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що, за його оцінками, українська армія має все необхідне в усіх сферах (підготовка військових, техніка, ППО — ред.) для проведення успішного контрнаступу.

Про це він сказав 9 травня під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ Великої Британії Джеймсом Клеверлі.

"Прямо зараз, звичайно, ми сфокусовані на українських зусиллях, щоб спробувати повернути більшу частину території, яка була захоплена в України Росією за останні 14 з гаком місяців", — зазначив Блінкен.

Раніше, 2 травня, держсекретар США заявляв, що Україна готує контрнаступ у наступні тижні і його успіх є найшвидшим способом фактично дійти до переговорів про мир.

Клеверлі своєю чергою наголосив, що майбутній контрнаступ — це не кіно, і немає певності, коли йдеться про конфлікт.

"Українці незмінно перевершують очікування, але на війні не може бути гарантій. Тому ми маємо визнати, що ми надаємо українцям величезну підтримку, як я вже сказав, вони швидко навчилися, вони дуже, дуже успішно адаптувалися, і вони неймовірно ефективно захищалися", — сказав він.

Глава Британського МЗС додав, що союзники мають продовжувати підтримувати українців, незалежно від того, чи принесе цей майбутній наступ величезні успіхи на полі бою.

Що відомо про підготовку українського контрнаступу

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News 14 квітня заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

На початок