Чехія передасть Україні два ЗРК "Куб" і ракети до них — президент країни

Чехія передасть Україні два ЗРК "Куб" і ракети до них — президент країни

Президент Чехії Петр Павел, Прага, лютий 2023 року
. Президент Чехії Петр Павел. Фото: Олександр Брамський/Суспільне

Чехія відправить в Україну два зенітно-ракетні комплекси "Куб" і необхідні для цього ракети.

Про це заявив президент Чехії Петр Павел в ефірі радіожурналу Чеського радіо.

Він зазначив, що зараз у стадії постачання знаходяться два ЗРК "Куб" із великою кількістю ракет, які Україна може одразу використати, оскільки має навчених для такого типу техніки бійців. Водночас Павел не уточнив, коли має ЗРК прибудуть в Україну.

Павел зазначив, що Україні також потрібна авіація для підготовки до вирішальної фази війни. Він нагадав, що західні країни досі стримано постачали сучасні винищувачі, тому що підготовка до їх використання займає відносно тривалий час, а також через те, що машини містять секретні системи. Країни-союзники не хочуть, щоб ці пристрої потрапили до рук Росії.

"Але я знаю, що переговори тривають, і давайте здивуємося, якщо врешті-решт Україна отримає кілька F-16, можливо, з демонтованою частиною цього обладнання", — зазначив він.

За його словами, також доцільно розглянути питання про надання Україні чеських винищувачів L-159. Він нагадав, що Чехія вже надала Україні близько сотні танків і стільки ж БТРів. Павел додав, що Чехія також може надати боєприпаси не лише із власних ресурсів, а й зі складів третіх країн.

"Це те, чого не вистачає Україні, тому що вирішальна частина битви повинна буде пройти на землі", — сказав глава Чехії.

Радянська система "Куб", яку за зовнішній вигляд прозвали "три пальці смерті", використовується для прицілювання літаків і вертольотів. На озброєнні чеської армії її мають замінити ракетні комплекси SPYDER з Ізраїлю.

Що відомо про допомогу Чехії Україні

У травні 2022 року Чехія передала Україні гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.

5 жовтня 2022 року, чеська міністерка оборони Яна Чернохова повідомила, що Чехія відправляє в Україну військову допомогу і до нового пакету допомоги входить важка техніка.

20 жовтня торік, стало відомо, що Чехія передасть новий пакет військової допомоги для України.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чехія надала українській стороні безпекової допомоги на суму понад 3,5 мільярда крон (152 мільйони доларів).

У лютому 2023 року стало відомо, що у Чехії виготовлятимуть засоби протиповітряної оборони спеціально для потреб української армії.

На початок