Україна та Чехія спільно вироблятимуть боєприпаси та зброю — президент Павел

Україна та Чехія спільно вироблятимуть боєприпаси та зброю — президент Павел

Україна та Чехія спільно вироблятимуть боєприпаси та зброю — президент Павел
. Президент Чехії Петр Павел під час зустрічі з представниками ЗМІ, в Києві, 28 квітня 2023 року, фото: УНІАН

Україна та Чехія підготували шість ключових проєктів спільного виробництва боєприпасів, зброї, ремонту танків, а також потенційного виробництва навчальних літаків.

Про це під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським та президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою сказав президент Чехії Петр Павел, передає кореспондентка Суспільного.

"У нас підготовлено 6 ключових проєктів спільного виробництва на базі як українських, так і чеських фірм…. Що стосується конкретних проєктів, вони стосуються виробництва боєприпасів, ручної зброї, ремонту танків, наприклад Т-62, а також потенційне виробництво навчальних літаків", — уточнив Павел.

Він зазначив, що пріоритетом є передання технологій, аби виробництво частково або повністю могло здійснюватися на території України.

Водночас чеський президент наголосив, що кінцевий результат такого виробництва має використовуватися з урахуванням технологій, які є із чеського боку, і з українського.

Вранці 28 квітня до України прибули президент Чехії Петр Павел і президентка Словаччини Зузана Чапутова. Вони зокрема відвідали Бородянку та Бучу та Київщині, а також зустрілися з президентом Зеленським та прем'єр-міністром Шмигалем.

Читайте також: Президенти України, Чехії та Словаччини зустрілися у Києві. Про що говорили

Що відомо про допомогу Чехії Україні

У травні 2022 року Чехія передала Україні гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.

5 жовтня 2022 року, чеська міністерка оборони Яна Чернохова повідомила, що Чехія відправляє в Україну військову допомогу і до нового пакету допомоги входить важка техніка.

20 жовтня торік, стало відомо, що Чехія передасть новий пакет військової допомоги для України.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чехія надала українській стороні безпекової допомоги на суму понад 3,5 мільярда крон (152 мільйони доларів).

У лютому 2023 року стало відомо, що у Чехії виготовлятимуть засоби протиповітряної оборони спеціально для потреб української армії.

На початок