Чехія запровадила санкції проти патріарха Кирила

Чехія запровадила санкції проти патріарха Кирила

Чехія запровадила санкції проти патріарха Кирила
Патріарх РПЦ Кирил під час Великоднього богослужіння, 15 квітня 2023 року, Москва, Росія, фото: AP

Чехія сьогодні 26 квітня запровадила санкції проти предстоятеля Російської православної церкви патріарха Кирила (Володимира Гундяєва) у зв'язку з підтримкою ним вторгнення Росії в Україну.

Про це йдеться на офіційному сайті чеського Міністерства закордонних справ.

Зазначається, що патріарх Кирил є давнім соратником Володимира Путіна, і своїми діями активно підтримує російську агресію в Україні.

"Зокрема, він використовує своє становище предстоятеля Православної Церкви, щоб своїми проповідями та публічними виступами надати релігійне виправдання та пояснення російської агресії", — сказано в заяві МЗС Чехії.

Крім того, у відомстві наголошують, що патріарх Кирил неодноразово благословляв російських військових і підтримував їхні дії, запевняючи, що вони йдуть "у правильному напрямку".

Читайте також: Синод ПЦУ підтримав заклик позбавити очільника РПЦ патріаршого престолу

Санкції з боку Чехії передбачають заборону на в'їзд до країни, а також блокування активів та заборону на проведення фінансових операцій через чеські структури.

Раніше Литва також заборонила в'їзд до країни патріарху Московської православної церкви Кирилу через його підтримку Росії, яка продовжує вторгнення в Україну. Він не зможе відвідати країну до 23 червня 2027 року.

До цього патріарх Кирил потрапив під обмеження Великої Британії.

Вибір редакції

На початок