Британія планує офіційно оголосити ПВК "Вагнера" терористичною організацією — The Times

Британія планує офіційно оголосити ПВК "Вагнера" терористичною організацією — The Times

Центр ПВК "Вагнер"
Центр ПВК "Вагнер" у Санкт-Петерберзі, 31 жовтня 2022 року, ілюстративне фото: AP

Велика Британія готова офіційно визнати ПВК "Вагнер" терористичною організацією, щоб посилити тиск на Росію.

Про це пише The Times з посиланням на джерело в уряді.

Співрозмовник видання зазначив, що після двох місяців роботи над юридичним обґрунтуванням цього кроку заборона групи є "неминучою" і, ймовірно, буде ухвалена протягом кількох тижнів.

Ухвалення заборони зробить кримінальним злочином причетність до "Вагнера", відвідування зборів групи, її підтримка чи носіння символіки ПВК. Найманці "Вагнера" опиняться в одному списку з бойовиками угруповань "Ісламська держава" та "Аль-Каїда".

На групу також буде накладено фінансові санкції, які обмежать здатність ПВК "Вагнера" залучати гроші через британські банки.

27 квітня група депутатів британського парламенту виступила із закликом оголосити ПВК "Вагнер" терористичною організацією через її роль у дестабілізації ситуації у Судані.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

26 січня 2023 року США визнали "ПВК Вагнера" транснаціональною злочинною організацією.

У лютому лейбористи закликали Велику Британію наслідувати приклад США і назвати ПВК "Вагнер" терористичною групою, звинувативши її у вчиненні "жахливих звірств".

Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.

Нижня палата парламенту Франції 9 травня проголосувала за визнання приватної військової компанії "Вагнер" терористичною організацією.

Вибір редакції

На початок