США визнали ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією та запровадили санкції проти голови Татарстану

США визнали ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією та запровадили санкції проти голови Татарстану

США визнали ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією та запровадили санкції проти голови Татарстану
. Члени ПВК "Вагнер" у Сирії. Фото: пресслужба СБУ

Міністерство фінансів Сполучених Штатів розширило санкційні списки проти російських організацій та посадовців, причетних до російської агресії проти України. Зокрема, під санкціями опинились віцепрем'єр РФ Денис Мантуров та голова Татарстану Рустам Мінніханов. Окрім того, міністерство визнало приватну військову компанію "Вагнер" транснаціональною кримінальною організацією.

Про це повідомляється на сайті Мінфіну США.

"Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) вживає додаткових заходів, спрямованих на ослаблення здатності Російської Федерації вести війну проти України, наклавши санкції на шість фізичних та 12 юридичних осіб", — йдеться у повідомленні.

Міністерство зауважило, що ці дії збігаються з додатковими санкціями Держдепартаменту, спрямованими проти інфраструктури, яка підтримує бойові операції в Україні, включаючи виробників російської зброї та тих, хто керує окупованими Росією територіями України.

"Примітно, що дії включають визначення осіб, які підтримують російські оборонні підприємства", — зазначається в дописі.

Окрім того, Мінфін США визнав ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією.

"Сьогодні "група Вагнера" перейменована відповідно до Виконавчого указу (EO) 13581 з поправками, внесеними EO 13863, як іноземна особа, яка є великою транснаціональною злочинною організацією. Співробітники "Вагнера" постійно займаються серйозною злочинною діяльністю, включаючи масові страти, зґвалтування, викрадення дітей і фізичне насильство в Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі", — повідомили в міністерстві.

Установа запровадила санкції проти ПВК, пов’язаної з російським бізнесменом Євгеном Пригожиним.

"Оскільки санкції та експортний контроль щодо Росії з боку нашої міжнародної коаліції продовжують діяти, Кремль відчайдушно шукає зброю та підтримку — у тому числі через жорстоку "групу Вагнера" — для продовження своєї несправедливої війни проти України. Сьогоднішні розширені санкції щодо "Вагнера", а також нові санкції щодо їхніх партнерів та інших компаній, які підтримують російський військовий комплекс, ще більше перешкоджатимуть здатності Путіна озброювати і оснащувати свою військову машину", — заявила міністерка фінансів США Джанет Л. Єллен.

Сполучені Штати наголошують, що ПВК "Вагнер" присутнє на багатьох континентах та співпрацює із компаніями, які підтримують військову діяльність найманців. Серед них — російська технологічна компанія "Терра Тех", що постачає космічні знімки, отримані з комерційних супутників, а також аерофотознімки, отримані за допомогою безпілотних систем; китайська Changsha Tianyi Space Technology Research Institute Co Ltd (Spacety China), яка надала "Терра Тех" супутникові знімки території Україні; дочірня компанія Spacety China у Люксембурзі Spacety Luxembourg SA; акціонерне товариство "Науково-виробничий концерн БАРЛ" (АТ "БАРЛ") — російська космічна компанія, що забезпечує військову діяльність Росії в Україні. Окрім того, санкції запроваджуються проти організацій "Союз офіцерів міжнародної безпеки" та Sewa Security Services, які пов’язують із роботою "вагнерівців" у Центральноафриканській республіці.

При цьому США включили до санкційних списків 17 російських посадовців та членів їхніх родин. Зокрема, санкції запроваджуються проти президента Татарстану Рустама Мінніханова, його дружини Гульсіни Мінніханової, віцепрем’єра Дениса Мантурова, а також заступника керівника департаменту адміністрації президента по забезпеченню справ Держради Бориса Рапопорта, якого ЗМІ називають куратором окупованих РФ територій. Окрім того, у санкційних списках опинилися громадяни Парагваю Орасіо Мануель Картес Хара та Уго Адальберто Веласкес Морено.

Водночас Мінфін США піддав санкціям понад 30 російських та іноземних підприємств, організацій та інших юридичних осіб, пов’язаних із російським військово-промисловим комплексом, пропагандою та ПВК "Вагнер", кілька літаків та суден.

Читайте також

Масована ракетна атака по Україні, Пентагон почне тренування ЗСУ на танках Abrams. 337 день війни. Онлайн

На початок