Нижня палата парламенту Франції 9 травня проголосувала за визнання приватної військової компанії "Вагнер" терористичною організацією.
Посольство України у Франції висловило сподівання, що наступним кроком буде визнання Росії державою-терористом.
У документі парламентарі звертаються до уряду країни, "запрошуючи його дипломатично співпрацювати з Європейським Союзом, щоб включити ПВК "Вагнер" до списку терористичних організацій Європейського Союзу".
Уряд також закликають підтримати ініціативи відповідних міжнародних органів з метою розслідування численних зловживань, скоєних групою "Вагнер" проти цивільного населення, зокрема в Україні та на африканському континенті. Водночас резолюція не є обов'язковою до виконання урядом.
Президент України Володимир Зеленський подякував за це рішення у вечірньому зверненні.
"Окрема вдячність – парламенту Франції за сьогоднішнє рішення щодо визнання терористичною російської псевдоприватної групи "Вагнер". Це те, що має бути ухвалено всім світом: кожен прояв тероризму має бути знищений, а кожен терорист – засуджений", – наголосив він.
Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.
17 квітня колишні російські ув’язнені, які були командирами підрозділів ПВК "Вагнер", розповіли про те, як вбивали дітей, жінок, літніх людей на окупованих територіях, зокрема у Соледарі та Бахмуті.
Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених
Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.
Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"
З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.