Пригожин погрожує вивести "вагнерівців" із Бахмута, якщо не отримає більше боєприпасів — ISW

Пригожин погрожує вивести "вагнерівців" із Бахмута, якщо не отримає більше боєприпасів — ISW

Пригожин погрожує вивести "вагнерівців" із Бахмута, якщо не отримає більше боєприпасів — ISW
. Керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Кадр з відео Пригожина. Фото: Центр Національного Спротиву

Керівник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що виведе найманців із Бахмута Донецької області у разі, якщо Міноборони Росії не задовольнятиме потреби його підрозділу в артилерійських снарядах.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Пригожин заявив в інтерв'ю прокремлівському блогеру 29 квітня, що найманці "Вагнера" продовжуватимуть битися в Бахмуті, але їм потрібно буде "організовано відійти або залишитися і померти", якщо ситуація негайно не стане краще", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, Пригожин заявив, що найманцям потрібно близько 80 000 снарядів на день, що є його попередньою нормою снарядів до очевидних зусиль Міністерства оборони Росії зі зменшення впливу "Вагнера". Пригожин додав, що нині "Вагнер" одержує на день лише 800 із 4000 снарядів, про які запитує на цей час.

Пригожин також стверджував, що "Вагнер" та заступник командувача російських військ в Україні генерал армії Сергій Суровікін розробили план "перемелювання" українських військ у Бахмуті, який нібито позбавив Україну ініціативи на полі бою.

"Згадка Пригожиним Суровікіна, ймовірно, є спробою приєднатися до нього, оскільки прихильність президента Росії Володимира Путіна відходить від мережі начальника російського Генерального штабу, генерала армії Валерія Герасимова. Пригожин, ймовірно, намагається відновити доступ до більшої кількості боєприпасів, оскільки Путін знову перетасовує російське військове керівництво таким чином, що це може принести користь Пригожину", — вважають в ISW.

Читайте також

ЗСУ отримають далекобійні ракети від Великої Британії, Україна залучила перші інвестиції. 431 день війни. Онлайн

На початок