Кожен третій абітурієнт Сумщини не прийшов здавати історію

Кожен третій абітурієнт Сумщини не прийшов здавати історію

Кожен третій абітурієнт Сумщини не прийшов здавати історію Суспільне. Суми

На Сумщині кожен третій із зареєстрованих учасників не з’явився складати ЗНО з історії України. Всього в області цей предмет планували здавати 6 тисяч 820 людей.

Про це нам розповіла кураторка Сумщини Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Валерія Ханікова.

Тестування минулось без нештатних ситуацій, сказала вона.

“Апеляцій не надійшло, нікого з кабінетів через порушення правил проходження тестування не видаляли, і не було підстав когось до тестів не допускати”, - зазначила вона.

На Сумщині ЗНО з історії України писали у 31 пункті тестування, у Сумах - 13. Один з них розташований в Сумському державному університеті.

“До історії я мало готувалася, тому що планувала здавати біологію: на психологію вступати, на медфакультет. Зараз думаю: чи на медичний факультет вступати, чи на журналістику”, - говорить випускниця Єлизавета Шабло.

Випускниця Діана Фоменко розповідає про підготовку. “Готувалася: ходила на курси, вдома за збірниками”, - каже вона.

Кожен третій абітурієнт Сумщини не прийшов здавати історіюСуспільне. Суми

Вчителька школи зі Старого села Ірина Індик привезла здавати історію трьох учнів.

“Сказала дітям прийти без десяти дев’ять. Автобус був о 9 годині. Ми пройшлися навколо школи, заспокоїлися, дивимося – без п’яти. Кажу: “Давайте ще трошки пройдемося”. Ми ще пройшлися, автобус під’їхав, зайшли всі спокійно і приїхали”, - розповідає вона.

Сьогодні в цьому пункті тестування чекали на 270 випускників.

Цього року кількість учасників на історію України приблизно така, як і минулого року. Про це розповів помічник відповідального за пункт тестування Іван Козій.

“Дивлячись на те, що історія України додалася як ЗНО для випускників технікумів і коледжів на основі диплому молодшого спеціаліста, але тільки на контрактну пропозицію. Тому це може вплинути на кількість учасників”, - зазначив він.

Запускали абітурієнтів за чергою, на вході вимірювали температуру.

Кожен третій абітурієнт Сумщини не прийшов здавати історіюСуспільне. Суми

Тест з історії України розрахований на 150 хвилин, за цей час треба відповісти на 60 запитань.

За словами відповідального за пункт тестування Юрія Зимака, на кожне запитання – 5 варіантів відповідей. Учень вибирає один. На перевірку здають тільки бланк відповіді.

“Тестовий зошит – це власне чернетка, яку він може забрати з собою після тестування. Бали будуть потім перераховувати в рейтингову шкалу: від 100 до 200”, - пояснює він.

Результат рейтингової оцінки – це вже результат у порівнянні з усіма учасниками тестування в Україні, тобто оцінка кожного залежить від результату всіх абітурієнтів.

Авторка - Олена Рашевська

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди