На Сумщині зареєструвалися близько 10 тисяч абітурієнтів

На Сумщині зареєструвалися близько 10 тисяч абітурієнтів

На Сумщині зареєструвалися близько 10 тисяч абітурієнтів
. Фото: Суспільне Суми

На Сумщині цьогоріч планується близько 10 тисяч абітурієнтів, розповіли в обласному департаменті освіти і науки. Вступникам області дозволили складати національний мультипредметний тест. Випускники розповіли Суспільному, як готуються до тестування.

16-річна Анастасія Самойленко планує опановувати у виші економіку. Для цього вона відвідує репетитора та займається самоосвітою.

"Важко готуватися, коли такі умови. Спочатку був карантин, потім війна. Це дуже впливає на підготовку. Нам зробили національний мультипредметний тест, у принципі, це навіть трошки, мені здається, легше, ніж ЗНО та менша загрузка по навчанню стала і більше часу приділяю на підготовку до екзаменів", - говорить вона.

Вікторія Ярова хоче навчатися в Сумах. Опановуватиме дівчина професію поліцейської. Те, що замість ЗНО складатиме мультипредметний тест, за її словами, на підготовку зовсім не вплинуло.

На Сумщині зареєструвалися близько 10 тисяч абітурієнтів

"Усе так, як мало бути, як мало статися. Я повинна була здавати ще біологію, у мене це складно виходило. Я готувалася, але я дуже рада, що мені не потрібно буде її здавати. Три предмети, якраз ті, що мені потрібно. Я хотіла віддати борг своїй країні за все. Я з Донецької області, тому для мене це дуже важливо. Буду служити своїй країні, захищати права людей та обов’язки, слідкувати за їх виконанням", - розповіла Вікторія.

На підготовці до вступу Марії Карпенко російська агресія не позначилася. "Я, як кожна маленька дівчинка, хотіла стати вчителем, але зараз трішки переставила свої пріоритети і думаю, що буду лікарем. Я вже налаштувалася. Уже уявляю себе в білому халаті, як я заходжу, лікую людей і це так добре", - говорить дівчина.

Три подружки-однокласниці говорять – усі вирішили вступати у сумські виші, і планують товаришувати й тоді, коли стануть студентками.

Національний мультипредметний тест містить три навчальні дисципліни – українську мову, математику та історію України. Тестування відбуватиметься онлайн протягом одного дня. На тест виділять дві години, розповіла Суспільному директорка обласного департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.

"Здавати будуть всі, хто бажає вступити до закладів вищої освіти на бюджетну форму навчання. Хто бажає вступити на контрактну форму навчання будуть вступати у заклади вищої освіти за співбесідою, або мотиваційний лист буде. Заклади вищої освіти самі приймуть рішення і визначаться у правилах вступу", - додала вона.

Планують проводити національне мультипредметне тестування у три періоди, тобто три сесії: основна в липні, додаткова в серпні та спеціальна у вересні.

Адреси пунктів тестування не розголошують. Учасники отримають інформацію на своїх особистих сторінках.

Що відомо

  • Міністерство освіти повідомило про спрощення вступної кампанії у квітні 2022 року через війну в Україні.
  • 1 квітня президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері освіти", який передбачає скасування державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання для вступу у виші.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок