Недофінансування Миколаївського госпіталю ветеранів склало 58 відсотків

Недофінансування Миколаївського госпіталю ветеранів склало 58 відсотків

Недофінансування Миколаївського госпіталю ветеранів склало 58 відсотків Суспільне Миколаїв

Продукти для приготування їжі пацієнтам Миколаївського клінічного госпіталю ветеранів війни надають волонтери та самі пацієнти закладу.

"Проблеми із фінансуванням на харчування та медикаменти можуть бути початком ліквідації госпіталю для ветеранів", – говорить пацієнтка госпіталю Людмила Кузьмичова.

Недофінансування миколаївського госпіталю ветеранів склало 58 відсотківСуспільне Миколаїв

Гроші на харчування не виділяються з першого квітня 2020 року, тоді госпіталь перейшов на новий тип фінансування: уклав договір із Національною службою здоров’я України. Відтоді продукти закупають представники ветеранських спілок.

"На даний момент харчоблок тільки на волонтерській допомозі. Якщо потрібно харчуватись на 60 грн, то ми зараз набагато менше кормимося. Викручуємося як можемо, грубо кажучи", – розповіла медична сестра з дієтичного харчування Наталя Джигота.

Борошно, крупи, печиво, олія, овочі, рибу тощо привозять ветеранські спілки для харчування пацієнтів госпіталю. "Того, що сьогодні (восьмого липня - ред.) є на складі, вистачить менше ніж на місяць", – говорить комірниця Лариса Гончар.

Недофінансування миколаївського госпіталю ветеранів склало 58 відсотківСуспільне Миколаїв

Недофінансування торкнулось і заробітних плат лікарів та медичного персоналу закладу. Психологиня госпіталю Марія Курносенко говорить, що затримують виплати на місяць.

"Після переходу на новий тип фінансування та укладання договорів на надання трьох пакетів послуг із НСЗУ недофінансування склало близько 58%", – каже головна лікарка госпіталю Олена Кузьмина. Замість необхідних чотирьох з половиною мільйонів гривень, отримуватимуть півтора.

Недофінансування миколаївського госпіталю ветеранів склало 58 відсотківСуспільне Миколаїв

Зараз проблема у медикаментах, у харчових продуктах, до кінця року на продукти нам треба близько двох з половиною мільйонів і на медикаменти так само. Тому зараз, звичайно, ми стукаємо у всі двері, триває переписка із керівними органами, але питання поки не вирішується, – розповіла Олена Кузьміна.

Подробиці в репортажі кореспондентки Суспільного

Авторка–операторка: Валентина Гурова

Член опікунської ради госпіталю ветеранів Юрій Степанець говорить, що власником закладу є Миколаївська обласна рада, – незрозуміло чому він не потрапив до жодної програми з фінансування.

"Складається враження, що госпіталь цілеспрямовано знищується. На жаль, до реформи, яка відбувається в країні, госпіталь виявився не готовим у повній мірі, аби вони перейшли на самоокупність та отримували якісь кошти з державного бюджету. Необхідно було вкласти якість кошти у придбання медичного обладнання, перекваліфікацію частини медичного персоналу, цього не відбулось", – каже Юрій Степанець.

Першого квітня уклали договір із Національною службою здоров’я України та пішли на фінансування за прямим договором, минаючи управління.

"Звітують та отримують гроші на те, що укладено в них – стаціонарна допомога, амбулаторна допомога тощо", – розповіла головна бухгалтерка управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Любов Савчук.

Недофінансування миколаївського госпіталю ветеранів склало 58 відсотківСуспільне Миколаїв

На сьогодні фінансування госпіталю складає 1 мільйон 400 тисяч від НСЗУ та 400 тисяч від обласної ради на послуги. Фонд заробітної плати складає понад 2 мільйони гривень на місяць, – розповіла головна лікарка госпіталю Олена Кузьмина.

За словами психологині Марії Курносенко, поки жодного працівника не звільнилося.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди