17-річний Ігор Шибка з Дніпра розробив «кобота» й переміг на міжнародному конкурсі винаходів

17-річний Ігор Шибка з Дніпра розробив «кобота» й переміг на міжнародному конкурсі винаходів

17-річний Ігор Шибка з Дніпра розробив «кобота» й переміг на міжнародному конкурсі винаходів Фото: Суспільне. Дніпро

Дніпрянин Ігор Шибка отримав бронзову нагороду на міжнародному конкурсі винаходів та інновацій «INTARG-2020». Конкурс щороку проводять у Польщі.

Цьогоріч через карантин відбувся дистанційно, у заході взяли участь понад 200 учасників з 17 країн світу, серед них 12 українців.

Ігорю 17 років, на конкурсі він презентував «кобота» – автономну систему для керування. Корпусом став дитячий іграшковий бульдозер, але, розповідає винахідник, систему можна встановлювати в будь-який пристрій та керувати ним через мережу Інтернет.

За словами юного науковця найважчим стала розробка програмного забезпечення, її активна фаза тривала понад 6 місяців.

«На виробництві дуже часто застосовують так званих колаборативних роботів, або «коботів», тобто це роботи, які мають працювати разом з людьми. Основною ідеєю це було, наприклад, дати роботозабезпечення людям з інвалідністю, які зможуть, наприклад, зранку сісти за такий самий пульт управління і керувати машиною для прибирання вулиць», – розповів розробник.

Першу розробку, розповідає мати хлопця Ольга Шибка, Ігор зробив у першому класі. Це був пристрій-імітація сонячного затемнення. Також серед винаходів хлопця – апарат вимірювання тиску, прилад для допомоги незрячим військовим тощо.

17-річний Ігор Шибка з Дніпра розробив «кобота» й переміг на міжнародному конкурсі винаходівФото: Суспільне. Дніпро

Ігор Шибка з винаходом, Дніпро, 8 липня 2020 року

Таке захоплення хлопця – не дивина, бо його батьки близько 30 років керують станцією юних техніків Дніпра. Пані Ольга допомагала синові і як мама, і як науковий керівник.

«Як мама – треба іноді, може, не підняти, дати поспати зайву хвилинку. А як науковий керівник – давати йому змогу розібратися і в програмуванні, і в електроніці, і в механіці, і в англійській мові, тому що без мови ніякі ці конкурси не відбулися б», – каже Ольга.

Ігор Шибка з 11 років є вихованцем Дніпровського відділення Малої Академії Наук. Серед усіх її 2000 тисяч членів, говорить директорка академії Наталя Тягло, Ігор почав займатися винахідництвом у найменшому віці.

«Ігор – це незвичайний вихованець. Зазвичай, до Малої академії ми зараховуємо дітей, десь починаючи з 9 класу. Ігор в Малу академію прийшов з 5 класу, і хочеться сказати, що його зростання ми спостерігали протягом багатьох років», – зазначила Наталя Тягло.

Ігор цього року планує вступати до університету на спеціальність «авіоніка», хоче створювати програмне забезпечення та електроніку для ракет і супутників. 20 липня юний науковець захищатиме «кобота» на конкурсі в Канаді, який також відбудеться онлайн.

Відомо

  • Конкурс і шоу винаходів та інновацій «INTARG-2020» проходить щороку у Польщі як міжнародна виставка. Девіз заходу – «Інновації рухають економіку». Цьогоріч пройшов в онлайн-форматі.

Авторка – Юлія Безбородько

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди