Amnesty International розкритикували за зображення протестів у Колумбії, згенеровані штучним інтелектом

Amnesty International розкритикували за зображення протестів у Колумбії, згенеровані штучним інтелектом

Amnesty International
. Фото: Getty Images

Amnesty International розкритикували за використання зображень про порушення прав людини в Колумбії, згенерованих штучним інтелектом. Про це пише The Telegraph. Зображення, спочатку розміщені у Twitter норвезьким відділенням Amnesty, згодом були видалені. В організації пояснили, що, використовуючи ШІ, хотіли запобігти помсті справжнім жертвам.

Міжнародна правозахисна організація використала зображення, згенеровані штучним інтелектом, з нагоди другої річниці протестів у південноамериканській країні. У 2021 році у Колумбії люди протестували проти підвищення податків, запровадженого урядом під час пандемії Covid-19.

Хоча Amnesty мала доступ до оригінальних зображень і відео з протестів у квітні 2021 року, організація використала комп'ютерні зображення для ілюстрації дописів у Twitter про цей інцидент.

На одному з них була зображена жінка, загорнута у прапор, яку били двоє поліцейських. Фото було підписане: "Чому колумбійська поліція потребує комплексної реформи". Прапор на малюнку містив три кольори колумбійського прапора, але в неправильному порядку.

Використання технології штучного інтелекту для ілюстрації реальних подій викликало критику. Зокрема, глобальний радник з питань кібербезпеки компанії Eset Джейк Мур сказав, що використання штучних зображень послаблює правдивість репортажів, навіть якщо вони були створені для того, щоб підкреслити якусь думку.

"Хоча картинка може сказати більше, ніж тисяча слів, фальшива картинка ніколи не буде справжньою і відразу ж підриває довіру”, — заявив Мур.
Читайте також: "Хрещений батько штучного інтелекту" попередив про небезпеку ШІ і пішов з Google

Як заявив представник Amnesty, в організації хотіли, щоб зображення, згенеровані ШІ, були “символічним прикладом, що підкреслює страх, який досі відчувають багато жертв перед публічним засудженням репресій, яких вони зазнали”.

Речник додав, що деякі колумбійці стали мішенню для кримінального переслідування з боку місцевої влади через те, що з'явилися на зображеннях протестів.

Amnesty стверджує, що Група спеціальних операцій колумбійської поліції "використовувала летальну зброю, таку як гвинтівки Tavor калібру 5,56 мм, проти мирних протестувальників" під час протестів 2021 року, що призвело до загибелі людей. Оригінальні звіти за 2021 рік містили фотографії та відеозаписи протестувальників, а також фотографії поліцейських у бронежилетах і зі щитами для захисту від заворушень.

Помилка в кольорах колумбійського прапора підкреслює недоліки технології штучного інтелекту, яка швидко впроваджується як у державному, так і в приватному секторах.

Експерти попереджають, що технологія генерації зображень штучним інтелектом може відрізнятися неправдивими деталями, неправильними підписами. Інструменти штучного інтелекту відомі тим, що генерують очевидні деформації при створенні зображень людей. Візуальними ознаками того, що зображення згенероване штучним інтелектом, є викривлення рук і вух.

Читайте також

Ілон Маск створив компанію X.AI, яка займатиметься штучним інтелектом

В Австралії мер міста готує перший у світі судовий позов проти ChatGPT

Ілон Маск і понад тисяча експертів закликали зупинити розробку просунутого штучного інтелекту

Штучний інтелект написав книгу про космос для видавництва "Ранок"

На початок