Компанія російського олігарха Фрідмана страхує автівки Росгвардії, яка воює в Україні — "Схеми"

Компанія російського олігарха Фрідмана страхує автівки Росгвардії, яка воює в Україні — "Схеми"

ЗМІ
Михайло Фрідман, 29 червня 2019 рік
Михайло Фрідман на IХ Міжнародному джазовому фестивалі "Leopolis Jazz Fest" у Львові, 29 червня 2019 рік. Фото: Кравс Євгеній/УНІАН

Російська компанія "АльфаСтрахование", співвласником якої через консорціум "Альфа-груп" є підсанкційний олігарх Михайло Фрідман, надає Росгвардії послуги зі страхування службового транспорту.

Про це йдеться у розслідуванні проекту Радіо Свобода "Схеми".

Журналісти знайшли докази того, що військові частини, з якими підписані контракти, беруть безпосередню участь у війні Росії проти України, а також "підтримують" російський режим на окупованих територіях.

Також у розслідуванні йдеться, що компанія Фрідмана застрахувала автомобілі військової частини, яка підпорядковується Головному управлінню спеціальних програм президента РФ Володимира Путіна.

Росгвардія – один із найбільших замовників послуг компанії "АльфаСтрахование", йдеться у розслідуванні. За останні п'ять років вони сплатили фірмі олігарха Фрідмана близько 280 мільйонів рублів (130 млн гривень). Зазначається, що співпраця продовжилася і після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Журналісти як приклад наводять акт наданих послуг за 2022 рік за контрактом центральним підрозділом Росгвардії на загальну суму майже 40 мільйонів рублів (18,3 млн гривень).

"Зокрема, в межах цього контракту були застраховані підрозділи Росгвардії у Калузькій та Воронезькій областях, страхування автопарку яких разом обійшлось у майже 2 мільйони рублів (600 тисяч гривень). Декілька їхніх застрахованих КАМАЗів з воєнною символікою можна побачити на знімках колони росгвардійців, які у квітні 2022-го року поверталися з України до Воронезької області Росії", — йдеться у розслідуванні.

Ще один підрозділ Росгвардії у Тульській області, в межах цього ж контракту виплатив компанії понад 850 тисяч рублів (255 тисяч гривень) у 2022 році. Один із застрахованих КАМАЗів цього управління журналісти помітили у колоні росгвардійців, яких зустрічали у місті Тула після повернення з України влітку минулого року.

Управління Росгвардії по Брянській області та його структурний підрозділ заплатили компанії Фрідмана за страхування понад мільйон рублів (300 тисяч гривень). Журналісти знайшли в мережі відео річної давнини з повернення цього підрозділу з України після виконання "бойових завдань".

Як з'ясували журналісти, контракти на страхування техніки з компанією Фрідмана під час повномасштабної війни РФ проти України уклали ще низка підрозділів Росгвардії.

"З-поміж російських силовиків, компанія Фрідмана співпрацює не лише з Росгвардією. "АльфаСтрахование" застрахувало транспорт Головного управління МВС Росії у місті Санкт-Петербург та Ленінградській області. Зокрема, один із застрахованих автомобілів – УАЗ – журналісти помітили на відео з Маріуполя, зняте у квітні цього року, яке редакції передали активісти руху "Маріуполь.Спротив". Поруч з УАЗом були окупанти у військовій формі, які перевіряли документи у місцевих жителів", — йдеться у розслідуванні.

Журналісти також виявили, що страховка "АльфаСтрахование" поширюється і на службовий транспорт тих військовослужбовців, які відповідають, зокрема, за особисту безпеку президента Росії Володимира Путіна. Вони знайшли контракт від 7 лютого 2023 року, укладений із військовою частиною № 26116. Термін дії контракту – до грудня цього року.

Ця військова частина підпорядковується Головному управлінню спеціальних програм президента РФ, яке, з-поміж іншого, забезпечує функціонування таємних спеціальних об’єктів, які називають "бункерами" Путіна.

На гарячій лінії "АльфаСтрахования" журналістам повідомили, що компанія не розглядає страхові випадки ДТП, які сталися на окупованих територіях України, та припустили, що після 1 січня 2024 року "ситуація може змінитися".

У коментарі Михайло Фрідман повідомив, що з лютого 2022 року "вийшов з усіх органів управління" усіх російських та іноземних компаній, акціонером яких він є.

"На цей час я не маю права брати участь в роботі цих компаній в жодному вигляді. Вам варто ваші питання адресувати напряму керівництву компаній", – підкреслив олігарх.

Журналісти звернулися із запитом до "АльфаСтрахования", але відповіді поки не отримали.

У Мін'юсті повідомили, що виявлені журналістами факти можуть стати підставою для конфіскації активів, які належать Михайлу Фрідману в Україні.

"АльфаСтрахование" – одна з найбільших приватних російських страхових груп. Компанія входить в фінансово-промисловий консорціум "Альфа-групп"

Власником фірми через кіпрський офшор є люксембурзька компанія ABH Holdings S.A., акціонером якої є Михайло Фрідман та його бізнес-партнер Андрій Косогов. В Україні Фрідман володіє "Альфа-банком" (нині "Сенс-банк") та "Київстаром".

Через вторгнення Росії в Україну Євросоюз запровадив санкції проти низки російських олігархів. Російські мільярдери Михайло Фрідман і Петро Авен подали позови в Європейський суд юстиції проти Ради ЄС через санкції, впроваджені на тлі вторгнення РФ в Україну.

Читайте також

СБУ заарештувала газ компанії Новинського на 144 млн грн

АРМА передано майже $3 млн арештованих коштів підсанкційного російського олігарха — Офіс генпрокурора

Російські олігархи втратили $67 млрд за рік повномасштабної війни Росії проти України — Bloomberg

Від початку повномасштабної війни Україна конфіскувала активи Януковича та дев'ятьох росіян — Trap Aggressor

Фрідман пропонує Україні мільярд доларів, сподіваючись на пом'якшення санкцій — WSJ

"Є системно важливим": НБУ не збирається закривати "Альфа-банк"

Вибір редакції

На початок