Російські олігархи втратили $67 млрд за рік повномасштабної війни Росії проти України — Bloomberg

Російські олігархи втратили $67 млрд за рік повномасштабної війни Росії проти України — Bloomberg

Мордашов і Путін
Російський олігарх Олексій Мордашов і президент РФ Володимир Путін. Фото: AP

23 російські мільярдери, які входили до 500 найбагатших людей світу за рік повномасштабної війни Росії проти України втратили 67 мільярдів доларів або 20% від своїх сукупних статків.

Про це пише Bloomberg.

"Це в чотири рази перевищує динаміку втрат у порівнянні з іншими мільярдерами, які входять до списку найбагатших людей світу за версією Bloomberg Billionaires Index", — йдеться у статті.

Станом на 23 лютого 2022 року російські мільярдери, які входили до цього списку найбагатших людей світу, мали на своїх рахунках не менше як 339 мільярдів доларів.

Найбільше втратив  Олексій Мордашов, основний власник ПАТ "Северсталь", одного з найбільших виробників сталі в Росії. З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну його статки скоротились на 6,7 мільярда доларів. З оцінкою в 19,8 мільярда доларів він все ще залишається четвертою найбагатшою людиною у РФ.

На другому місці за динамікою скорочення статків знаходиться голова правління ПАТ "Новолипецький металургійний комбінат" Володимир Лісін — за рік він втратив 5,8 мільярда доларів, скоротивши статки до 20,5 мільярдів.

Водночас Андрій Гур’єв з початку війни Росії проти України заробив 2,1 мільярда доларів завдяки стрибку курсу акцій ПАТ "ФосАгро", одного з найбільших виробників фосфорних добрив у Європі. Він є засновником компанії, а його родина володіє основним пакетом акцій.

"Проте аналіз статків російських мільярдерів свідчить про те, що кілька пакетів розрізнених санкцій з боку США, Великої Британії та ЄС мали обмежений довгостроковий ефект. Насправді сукупний капітал мільярдерів досяг найнижчого рівня лише через кілька тижнів після вторгнення, знизившись на $92 млрд і склав $248 млрд станом на 9 березня 2022 року", — йдеться у статті.

В цьому контексті видання згадує про проблеми з бізнесом у російського олігарха та друга президента РФ Путіна Романа Абрамовича, а також про санкції щодо бізнесмена Михайла Фрідмана. Перший був змушений продати свою нерухомість в Лондоні, разом с відомим футбольним клубом "Челсі", а другий - був "шокований" санкціями ЄС щодо його власних рахунків та поїздок за кордон.

Також нещодавно влада США розшукувала предмети мистецтва, які купували або продавали надбагаті російські магнати.

Абрамович, Вексельберг і Андрій Мельниченко були серед тих, хто був названий у повістках федеральних прокурорів у Нью-Йорку, які вимагали документацію аукціонних елітних будинків.

Нові санкції проти Росії

24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну США в координації з G7 оголосили про запровадження нових санкцій проти Росії. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну США.

Санкції запроваджено проти металургійного та гірничодобувного секторів економіки РФ, а також проти 22 фізичних осіб та 83 організацій. Також під санкції потрапили 11 банків РФ.

Масштабний пакет санкцій також охоплює компанії та фірми у технологічному та електронному секторах Росії, пов’язаних насамперед із виробництвом, закупівлею й застосуванням високотехнологічного обладнання та електронних чипів. До цього переліку включені понад два десятки організацій та фізичних осіб.

Під нові санкції США потрапили російські міністри, зокрема глава Міненерго Микола Шульгінов, міністр культури Ольга Любимова, міністр спорту Олег Матіцин, міністр праці Антон Котяков, віце-прем'єрки РФ Тетяни Голікової та голова МНС Олександр Куренков. США також запровадили санкції проти російської пропагандистки Ольги Скабеєвої.

Читайте також

Британія 24 лютого запровадила нові санкції проти РФ. Які саме

Україна конфіскувала арештовані активи російського олігарха Дерипаски — ЦПД

Від початку повномасштабної війни Україна конфіскувала активи Януковича та дев'ятьох росіян — Trap Aggressor

На початок