Пріоритетом Польщі під час головування у Раді ЄС буде прийняття до Євросоюзу України та Молдови — Дуда

Пріоритетом Польщі під час головування у Раді ЄС буде прийняття до Євросоюзу України та Молдови — Дуда

Пріоритетом Польщі під час головування у Раді ЄС буде прийняття до Євросоюзу України та Молдови — Дуда
Президент Польщі Анджей Дуда, 2 червня 2022 року, фото: AP

Одним з пріоритетів головування Польщі у Раді Європейського Союзу, що припаде на першу половину 2025 року, буде офіційне прийняття до ЄС України, Молдови, а також, ймовірно, країн Західних Балкан.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час виступу 1 травня, передає польське Radio RFM.

"Ми прекрасно знаємо, що означає довго чекати, що означає хотіти бути частиною вільного Заходу, частиною якого ми є сьогодні в політичному сенсі", — зазначив Дуда.

Читайте також: Грузії не надали статус кандидата в члени ЄС через відмову країни запровадити санкції проти РФ — Каладзе

Він наголосив, що країни Західних Балкан повинні бути прийняті до ЄС, а прийняття України та Молдови є "історичною вимогою".

Також польський президент додав, що ще одним пріоритетом головування Польщі в Раді ЄС буде посилення співпраці зі США та зміцнення євроатлантичних зв'язків.

Читайте також: Європейський Союз у червні надасть усну оцінку виконання Україною реформ

Що відомо про євроінтеграцію України

Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом набула чинності 1 вересня 2017 року. Вона сприяла безвізу з європейськими країнами й спрощеній торгівлі з виходом на новий ринок. Угода також є основою для співпраці між ЄС та Україною і підтримки з боку Євросоюзу реформ в країні.

Загалом переговори між Україною та Європейським Союзом щодо укладення нової посиленої угоди розпочалися ще у березні 2007 р. Втім, 21 листопада 2013 року Кабінет Міністр вирішив призупинити підготовку до підписання, заявивши при цьому, що не відмовляється від євроінтеграції. На той момент чинний президент Віктор Янукович не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства".

23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для початку переговорів про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії. Зокрема вони пов'язані з необхідністю реформування у сферах боротьби з корупцією, а також запобігання та боротьби з організованою злочинністю.

Читайте також

Євросоюз дав позитивну оцінку виконанню Україною Угоди про асоціацію

До кінця року Україна має запровадити понад 100 стандартів ЄС — Стефанішина

Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію

Вибір редакції

На початок