Європейський Союз у червні надасть усну оцінку виконання Україною реформ

Європейський Союз у червні надасть усну оцінку виконання Україною реформ

Ексклюзивно
Європейський Союз у червні надасть усну оцінку виконання Україною реформ
Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас та президент України Володимир Зеленський тримають в руках заповнені дві частини опитувальника Євросоюзу, 18 квітня 2022 року, фото: AP

У червні цього року Європейський Союз надасть усну оцінку щодо виконання Україною 7 рекомендацій ЄС, які були надані під час затвердження статусу-кандидата.

Про це Суспільному повідомив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Восени буде звіт щодо політики розширення. Євросоюз робить це щороку, але вперше це буде і щодо України. Це буде довгий документ на 100 сторінок. Він буде щодо законодавства ЄС і як Україна стоїть там", — зазначив також Маасікас.

Водночас він наголосив, що більш важливою наразі є саме усна оцінка в червні. За його словами, ЄС рекомендує, щоб до цього часу Україна пришвидшилась у проведенні реформ.

"Наші очікування відомі Україні. Треба прийняти закон про рекламу, треба встановити електронне декларування майна, треба переглянути закон про Конституційний суд, треба переглянути дефініцію політичних осіб в законі 8008 щодо відмивання грошей і треба створити Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Зараз час засукати рукава", — наголосив очільник Представництва ЄС в Україні.

Що відомо про євроінтеграцію України

Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом набула чинності 1 вересня 2017 року. Вона сприяла безвізу з європейськими країнами й спрощеній торгівлі з виходом на новий ринок. Угода також є основою для співпраці між ЄС та Україною і підтримки з боку Євросоюзу реформ в країні.

Загалом переговори між Україною та Європейським Союзом щодо укладення нової посиленої угоди розпочалися ще у березні 2007 р. Втім, 21 листопада 2013 року Кабінет Міністр вирішив призупинити підготовку до підписання, заявивши при цьому, що не відмовляється від євроінтеграції. На той момент чинний президент Віктор Янукович не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства".

23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для початку переговорів про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії. Зокрема вони пов'язані з необхідністю реформування у сферах боротьби з корупцією, а також запобігання та боротьби з організованою злочинністю.

Читайте також

Євросоюз дав позитивну оцінку виконанню Україною Угоди про асоціацію

До кінця року Україна має запровадити понад 100 стандартів ЄС — Стефанішина

Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію

Вибір редакції

На початок