Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію

Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію

Важливо
Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію
Ольга Стефанішина, віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, (Фото: Дурсун Айдемір / Getty Images)

Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським союзом. Про це повідомляє пресслужба Офісу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Загальний прогрес виконання Угоди за 2022 рік збільшився на 9%. Найбільший прогрес досягнутий у таких сферах:

  • інтелектуальна власність – 94%,
  • управління державними фінансами – 90%,
  • статистика та обмін інформацією – 96%,
  • юстиція, свобода, безпека, права людини – 91%,
  • гуманітарна політика – 91%.
Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію
Прогрес виконання угоди про Асоціацію з ЄС за сферами. Інфографіка Євроінтеграційний портал

Як зазначила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, попри повномасштабну війну, влада продовжила активний процес адаптації українського законодавства до права ЄС.

"Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скрінінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС, ці всі паралельні процеси покликані пришвидшити наступний етап – перемовини про членство в ЄС", — сказала вона.

Прогрес виконання угоди про Асоціацію з ЄС
Прогрес виконання угоди про Асоціацію з ЄС за сферами. Інфографіка Євроінтеграційний портал

За 2014-2022 роки головні виконавці зобовʼязань згідно з Угодою демонструють такі показники: Кабінет Міністрів України виконав 70% заходів, а також 1% в процесі виконання, Верховна Рада України – 61% заходів виконано, інші органи державної влади виконали 59% заходів.

Звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС за 2022 рік
Прогрес виконання угоди про Асоціацію з ЄС. Інфографіка Євроінтеграційний портал

Загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом за 2021 рік зріс до 61%. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль 29 грудня 2021 року. Шмигаль розповів, що укладено угоду про Спільний авіаційний простір, або "авіаційний безвіз". Також уряд зосереджений на отриманні ще 5 безвізів: промислового, митного, цифрового, транспортного та енергетичного.

Що відомо про євроінтеграцію України

Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом набула чинності 1 вересня 2017 року. Вона сприяла безвізу з європейськими країнами й спрощеній торгівлі з виходом на новий ринок. Угода також є основою для співпраці між ЄС та Україною і підтримки з боку Євросоюзу реформ в країні.

Загалом переговори між Україною та Європейським Союзом щодо укладення нової посиленої угоди розпочалися ще у березні 2007 р. Втім, 21 листопада 2013 року Кабінет Міністр вирішив призупинити підготовку до підписання, заявивши при цьому, що не відмовляється від євроінтеграції. На той момент чинний президент Віктор Янукович не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом на саміті "Східного партнерства".

23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для початку переговорів про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії. Зокрема вони пов'язані з необхідністю реформування у сферах боротьби з корупцією, а також запобігання та боротьби з організованою злочинністю.

Читайте також

Євросоюз дав позитивну оцінку виконанню Україною Угоди про асоціацію

До кінця року Україна має запровадити понад 100 стандартів ЄС — Стефанішина

Вибір редакції

На початок