САУ Caesar від Данії вже в Україні — Резніков

САУ Caesar від Данії вже в Україні — Резніков

САУ Caesar
. САУ Caesar. Фото: з Твіттер Олексія Резнікова

До України прибули самохідні артилерійські установки Caesar французького виробництва від Данії. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у Твіттері.

"Caesar від Данії вже в Україні! Данія мала намір використати ці системи для своєї армії, але мудро і благородно вирішила передати їх ЗСУ через значну загрозу, яку становить для Європи загалом російська агресія проти України”, — написав Резніков.

Він додав, що Данія також бере участь в організації тренувань українських військових.

“Наші артилеристи цінують маневреність та точність цих гаубиць. Завдяки нашим партнерам у Франції та Данії Україна має другий у світі за величиною артилерійський парк САУ Caesar", — зазначив міністр.

Раніше уряд Данії ухвалив рішення передати Україні всі свої 19 самохідних гаубиць типу Caesar французького виробництва. До літа Україна почне отримувати танки Leopard-1 від Данії.

Як Данія допомагає Україні

Данія від початку повномасштабного вторгнення Росії підтримує Україну та надає їй не лише гуманітарну, але й військову допомогу. Зокрема країна віддала всі свої самохідні гаубиці CAESAR, її уряд сподівається передати перші одиниці танків Leopard 1 протягом весни 2023 року, а також чекає на рішення партнерів щодо винищувачів.

Крім цього, прем’єр-міністерка Королівства Данія Метте Фредеріксен після візиту в Україну та зустрічі з президентом Зеленським в Одесі повідомила, що країна долучилася до "зернової угоди" у рамках Grain From Ukraine.

15 березня уряд Данії оголосив про створення фонду в 7 мільярдів крон ($1,01 мільярда) для військової, цивільної та бізнес-допомоги Україні.

Читайте також

Данія не виключає, що може передати Україні винищувачі — міністр оборони країни

На початок