Установки CAESAR поставлять в Україну протягом наступного місяця — міністр оборони Данії

Установки CAESAR поставлять в Україну протягом наступного місяця — міністр оборони Данії

Установки CAESAR поставлять в Україну протягом наступного місяця — міністр оборони Данії
Фото: Суспільне Одеса. Міністр оборони України Олексій Резніков та виконуючий обов'язки міністр оборони Королівства Данії Троельс Лунд Поульсен

Установки Ceasar поставлять в Україну протягом наступного місяця. Про це на брифінгу 10 квітня в Media Center Ukraine — Odesa повідомив виконувач обов'язків міністра оборони Королівства Данії Троельс Лунд Поульсен, передає кореспондентка Суспільного.

"Щодо систем "Цезар", сподіваюся, що можна буде поставити їх в Україну протягом наступного місяця. Зараз вони розташовані на тренувальних полігонах у Данії і в наступні дні ми побачимо як це все відбувається з українськими військовими, сподіваюся, що скоро ми зможемо поставити ці системи в Україну", — заявив він.

Що стосується танків Leopard, то їх поставлять в Україну до літа. Протягом шести місяців сподіваються передати близько ста одиниць.

Як Данія допомагає Україні під час війни

Україна отримує численну допомогу від європейських країн, зокрема Королівство Данії допомогло налаштувати протикорабельні системи "Гарпун", а також надало обладнання для розмінування моря, зазначив міністр оборони України Олексій Резніков. За його словами, Данія надавала великі пакети допомоги не лише військової, а й політичну, економічну, емоційну, всі види підтримки.

"Завдяки лідерству королівства Данії, і народу королівства Данії, уряду, парламенту, керівництва було запущено декілька важливих програм. Наприклад утворений спеціальний фонд, в якому країни донори збирають кошти. Разом з друзями з Великобританії ми маємо можливість використовувати це фінансування на придбання необхідної нам зброї та амуніції", — розповів міністр.

Під час своєї доповіді Олексій Резніков підкреслив, що в захисті Одеси та Чорноморського узбережжя беруть участь протикорабельні системи "Гарпун", які були отримані з ініціативи королівства Данії. Інженери цієї країни також подбали про те, щоб ці системи можна було застосовувати з наземних установок, оскільки ця зброя, як правило, використовується для корабельного базування.

"Наземні системи гарпун були одразу застосовані в Одесі. Саме тут данська допомога допомогла Україні захистити себе. І Україна змогла відкрити коридор у морі та відновити експорт. І я пишаюся тим, що можу бачити цей наслідок", — зазначив виконувач обов'язків міністра оборони Королівства Данії.

Також міністр Резніков додав, що стоїть завдання по розмінуванню не лише територій, а й водної акваторії. Це надалі забезпечить безпеку судноплавства. Обладнання для розмінування, яке вже застосовують також отримали від Королівства Данії.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок