Генпрокурори України та Болгарії підписали меморандум про співпрацю — Офіс генпрокурора

Генпрокурори України та Болгарії підписали меморандум про співпрацю — Офіс генпрокурора

Генпрокурор Андрій Костін та його болгарський колега Іван Гешев
. Генпрокурор України Андрій Костін (праворуч) та його болгарський колега Іван Гешев. Фото: ОГПУ/Telegram

Генпрокурори України та Болгарії Андрій Костін та Іван Гешев підписали меморандум про співробітництво між відомствами. Документ активізує спільну роботу для притягнення до відповідальності РФ та її спільників за міжнародні злочини.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора України

"Прокуратури України та Болгарії активізують спільну роботу для притягнення до відповідальності РФ та її поплічників за міжнародні злочини. Ми зобов'язуємося співпрацювати та надавати одне одному всебічну підтримку у кримінальних провадженнях, пов'язаних з міжнародними злочинами Росії. Зокрема, злочинами проти людяності, воєнними злочинами, злочинами агресії та геноциду", — наголосив Андрій Костін.

В рамках роботи сторони зобов’язалися: обмінюватися всіма наявними доказами та матеріалами, необхідними для судових процесів, швидко відповідати запитам про взаємну правову допомогу, а також забезпечувати притягнення до відповідальності осіб, визнаних винними у скоєних злочинах, пов’язаних з агресією РФ, на території держави, яка має юрисдикцію щодо відповідного злочину.

Своєю чергою генпрокурор Болгарії Іван Гешев запевнив, що українська прокуратура завжди може розраховувати на "плідний діалог" з болгарськими колегами.

За даними Офісу генпрокурора, станом на 19 квітня зареєстровано близько 80 тисяч воєнних злочинів, скоєних в Україні російськими військами та їхніми "проксі".

Читайте також

Правозахисник: Тортури українців — це стратегія росіян

Через агресію Росії поранено щонайменше 949 дітей — ОГПУ

Правозахисники зафіксували понад 300 випадків тортур цивільних українців з боку росіян

Нацполіція виявила 27 фільтраційних таборів і в’язниць РФ на окупованих територіях

Члени JIT у Литві підписали угоду про розслідування злочину геноциду — Офіс генпрокурора

На початок