Члени JIT у Литві підписали угоду про розслідування злочину геноциду — Офіс генпрокурора

Члени JIT у Литві підписали угоду про розслідування злочину геноциду — Офіс генпрокурора

Генпрокурор України Костін
Генпрокурор України Андрій Костін і його литовська колега Ніда Ґрунскене. Фото: Telegram/Офіс генпрокурора України

У Вільнюсі (Литва) члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT) підписали угоду про розслідування не лише воєнних злочинів, але й злочину геноциду.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Генпрокурор України Андрій Костін подякував партнерам за підтримку України на шляху до розбудови мережі всеосяжної відповідальності Росії за міжнародні злочини.

"Міжнародна співпраця в розслідуванні та судовому переслідуванні геноциду виходить на новий рівень. Об'єднуємо зусилля з партнерами для розслідування цього "злочину злочинів". Угода сприятиме обміну доказами та відомостями, а роботу JIT посилять міжнародні експерти", — зауважив Костін.

Він підкреслив, що "з перших днів повномасштабного вторгнення РФ стало очевидним, що масовість та системність воєнних злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях України, має ознаки кампанії переслідування українців як національної групи"

За його словами, наразі в розслідуваннях перевіряються два основні аспекти: чи мають окремі воєнні злочини ознаки геноциду та чи "свідчать виявлені форми про сплановану політику геноциду".

"Наші спільні дії, спрямовані на забезпечення швидкої та реальної координації та взаємодії правоохоронних органів. Це набагато більше, ніж просто практичний, логістичний крок. Це сигнал світу про те, що винні у цьому військовому вторгненні не послаблять нашу спільну відданість вільному та демократичному суспільству", — наголосила генпрокурорка Литви Ніда Ґрунскене.

В ОГПУ також повідомили, що під час дводенної координаційної наради у Вільнюсі учасники обговорювали хід розслідувань, їх напрямки та консультувалися щодо важливих рішень у діяльності JIT, а також можливість приєднання до JIT Європолу.

В Офісі генпрокурора нагадали, що у березні під час конференції "United for Justice" у Львові генпрокурори країн-членів JIT підписали документ щодо початку роботи на базі Євроюсту Міжнародного центру з розслідування злочинів агресії у Гаазі. Там працюватимуть прокурори та слідчі країн-учасниць JIT.

Читайте також

"Зафіксовано понад 100 тисяч злочинів, скоєних РФ в Україні" — Гюндуз Мамедов про Римський статут і спецтрибунал

Комісія ООН продовжить розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Потрібно внести в реєстр і перевірити, чи не провокація — суддя ВСУ про відео страти імовірно українського воїна

Відео страти імовірно українського солдата не є поодиноким випадком — ООН

У соцмережах з'явилися відео з імовірною стратою українських військових

Вибір редакції

На початок