Україна та Японія підписали меморандум про співпрацю у цифровій сфері — Федоров

Україна та Японія підписали меморандум про співпрацю у цифровій сфері — Федоров

Михайло Федоров
. Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, фото: УНІАН

Україна та Японія підписали меморандум, який посилить діджитал-співпрацю між країнами.

Про це у Telegram повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За словами міністра, співпраця буде сфокусована на кіберзахисті. Це дозволить ще краще захистити українські об’єкти критичної інфраструктури.

"Японія має досвід та експертизу якісної протидії кібератакам. Також домовились обмінюватися найкращими IT-практиками та цифровими рішеннями. Зі свого боку ділитимемося досвідом швидкого запуску онлайн-послуг та підходом mobile first. Японія тільки на початку цього шляху. Півтора року тому японці заснували Міністерство цифровізації", — написав Федоров.

Урядовець зазначив, що наразі Японія провела модернізацію держреєстрів та запустила пластиковий документ "My Number Card". Ним у країні користується вже понад 96 мільйонів людей — це 76% населення країни. Документ дозволяє верифікувати людину, щоб швидко отримати держпослуги або сплатити податки онлайн.

Як Японія допомагає Україні

Від початку повномасштабної війни Японія надала понад 7 млрд доларів допомоги. З минулого року Японія надала гуманітарну та фінансову допомогу на загальну суму близько 1,6 млрд доларів. І надала додаткову фінансову допомогу на суму 5,5 млрд доларів до річниці з початку повномасштабного російської агресії. Про це заявляв прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішідою під час візиту у Києві 21 березня.

За словами японського прем'єра, його країна також надає широкий спектр іншої допомоги на потреби України таких як розмінування, підтримка у сфері телерадіомовлення, освіта та зміцнення держуправління і захист культурної спадщини.

Окрім цього глава уряду Японії оголосив, що Токіо виділить 30 млн доларів на постачання нелетального озброєння через трастовий фонд НАТО.

Читайте також

Японія пропонує підписати на саміті G7 документ про ядерне роззброєння

В Україні запустили платформу Brave1 для розробників військових технологій. Що це таке

Японія виділить $400 млн на відновлення України. Куди підуть кошти

У "Дії" можна отримати витяг про несудимість

На початок