Японія виділить $10 млн на підтримку культури та журналістики в Україні

Японія виділить $10 млн на підтримку культури та журналістики в Україні

Японія виділить $10 млн на підтримку культури та журналістики в Україні
Прапор Японії. Фото: Unsplash

Японія надасть майже 10 мільйонів доларів на фінансування надзвичайних заходів ЮНЕСКООрганізація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, скорочено ЮНЕСКО (англ. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) — міжнародна організація, спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури та охороні пам'яток культури у сферах освіти, культури й журналістики в Україні. Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України. За ці кошти планують надавати психологічну та юридичну підтримку журналістам, закупити обладнання для редакцій та забезпечити інформацією біженців в сусідніх країнах.

Проекти, які ЮНЕСКО реалізовуватиме на отримані гроші, охоплюватимуть дві основні сфери — культуру та журналістику. Зокрема, ЮНЕСКО надаватиме психологічну підтримку та юридичні консультації журналістам, а також збільшить кількість навчальних курсів для медіафахівців щодо того, як захистити себе в зонах бойових дій.

Організація також доставить обладнання редакціям електрогенератори, щоб вони могли продовжувати свою роботу навіть при відключеннях світла. Також ЮНЕСКО підтримуватиме ЗМІ в Молдові, Румунії та Словаччині для надання інформації українською мовою біженцям у цих країнах.

У сфері культури ЮНЕСКО допомогатиме в охороні та реставрації об’єктів культурної спадщини. Зокрема, за інформацією Мінкульта, до цього переліку точно увійде Києво-Печерська лавра. Ще десятьом об’єктам нададуть план готовності до надзвичайних ситуацій, що передбачає їх повне оцифрування в 3D.

Крім того, за японські кошти профінансують розвиток системи супутникового моніторингу та постачання додаткового обладнання для захисту об’єктів культури. Близько півсотні фахівців навчаться проводити невідкладні стабілізаційні роботи.

Що відомо про допомогу Україні від Японії

12 січня 2023 року уряд Японії виділив 95 мільйонів доларів на відновлення України через Програму розвитку ООН в рамках партнерської угоди.

16 травня 2022 року Японія та Україна підписали угоду про кредит на 100 мільйонів доларів. Кошти спрямують до державного бюджету для фінансування пріоритетних видатків і на підтримку найбільш незахищеного населення України.

У квітні 2022 року Японія виділила 4,5 мільйона доларів для проведення екстреного очищення України від вибухонебезпечних предметів і розчищення завалів.

1 лютого 2023 року уряд Японії надав 170 мільйонів доларів на відновлення України. Кошти планують витратити на реалізацію проєктів екстреного відновлення і відбудову критичної інфраструктури.

Читайте також

Чому Японія не може надавати Україні зброю — посол Корсунський про політику Токіо щодо війни

Японія заборонила експорт товарів до Росії, пов’язаних з посиленням військового потенціалу

Як Японія і Камбоджа навчають українських саперів розміновувати території

На початок