Японія надасть Україні $5,5 млрд. Куди спрямують кошти

Японія надасть Україні $5,5 млрд. Куди спрямують кошти

Японський прем'єр Фуміо Кісіда
. Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда. Фото: AP

Японія виділить $5,5 мільярдів допомоги Україні. Гроші спрямують на відновлення інфраструктури.

Про це заявив премʼєр-міністр Японії Фуміо Кісіда, повідомляє Associated Press.

"Україна все ще страждає від російського вторгнення, і її людям потрібна допомога, щоб відновити своє повсякденне життя та інфраструктуру, яка була сильно пошкоджена російськими атаками", — зазначив Кісіда.

Також Кісіда на засіданні правлячої Ліберал-демократичної партії 20 лютого заявив, що він запросить президента України Володимира Зеленського на онлайн-саміт G7Велика сімка (англ. Group of Seven - "Група семи", G7) - неформальний міжнародний клуб, що об'єднує Велику Британію, Німеччину, Італію, Канаду, Францію, Японію та США., який заплановано на 24 лютого, в першу річницю вторгнення Росії в Україну.

Очікується, що на саміті лідери G7 підтвердять свою єдність у боротьбі з агресією Росії проти України.

Що відомо про допомогу Україні від Японії

10 лютого Японія надала Україні майже 10 мільйонів доларів на фінансування надзвичайних заходів ЮНЕСКООрганізація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, скорочено ЮНЕСКО (англ. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) — міжнародна організація, спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй, яка при співпраці своїх членів-держав у галузі освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури та охороні пам'яток культури. у сферах освіти, культури й журналістики в Україні. За ці кошти планують надавати психологічну та юридичну підтримку журналістам, закупити обладнання для редакцій та забезпечити інформацією біженців в сусідніх країнах.

Читайте також

Чому Японія не може надавати Україні зброю — посол Корсунський про політику Токіо щодо війни

Японія заборонила експорт товарів до Росії, пов’язаних з посиленням військового потенціалу

Як Японія і Камбоджа навчають українських саперів розміновувати території

На початок