Прифронтові громади Дніпропетровщини отримають допомогу від Європи на відновлення зруйнованого

Прифронтові громади Дніпропетровщини отримають допомогу від Європи на відновлення зруйнованого

Прифронтові громади Дніпропетровщини отримають допомогу від Європи на відновлення зруйнованого
Ілюстративне фото. Фото з архіву Ольги

Прифронтові громади Дніпропетровщини отримають допомогу для відновлення зруйнованої інфраструктури в рамках програми «U-LEAD з Європою». Про це повідомили в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

Зокрема, громадам нададуть транспорт, інструменти та будівельні матеріали.

Як розповіла керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області Олена Тертишна, остаточний список громад, які долучать до проєкту, сформують у травні.

«З ними обговоримо, які об’єкти потребують найпершого відновлення. Простіші закінчимо цьогоріч. Складніші – наступного року», – зазначила вона.

Голова Межівської громади Синельниківського району Володимир Зражевський розповів, що вже отримували допомогу в рамках програми.

«У 2022 році ми отримали потужну технічну підтримку від Програми. Мобільний офіс ЦНАП, автономні електростанції для "пунктів незламності" та соціальних закладів. Цього року зосередилися на розробці стратегії відновлення», – сказав Володимир Зражевський.

Співпраця Програми «U-LEAD з Європою» з громадами Дніпропетровщини розпочалася 2017 року.

Що відомо про обстріли й руйнування на Дніпропетровщині

  • Від початку повномасштабної війни станом на 24 лютого 2023 року, за даними голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергія Лисака, війська РФ випустили по Дніпропетровщині понад 330 ракет та кілька тисяч реактивних снарядів. Через атаки загинули 218 мирних жителів і понад 800 дістали поранення.
  • За цей час Дніпропетровська обласна прокуратура відкрила понад тисячу кримінальних проваджень за фактом порушення законів та звичаїв війни. З них 60 – поєднані з умисним вбивством.
  • Станом на початок лютого в регіоні зруйновано 4045 будинків, близько 2 тисяч – у Нікопольському районі.

Читайте також

Квіти на згарищі, надія на перемогу. На Дніпропетровщині директорка школи, в яку вручила ракета, плекає квітник біля руїн

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок