На Бахмутському напрямку РФ змінила тактику, використовують дрони та онлайн мапи — Сирський

На Бахмутському напрямку РФ змінила тактику, використовують дрони та онлайн мапи — Сирський

На Бахмутському напрямку РФ змінила тактику, використовують дрони та онлайн мапи — Сирський
Фото: Олександр Сирський/Telegram

Для штурмів Бахмута росіяни вдосконалили свою тактику, сформували підрозділи для компенсації втрат, активно використовують безпілотники та гаджети для координації своїх дій. Попри складну ситуацію, для утримання Бахмута є декілька важливих причин. Про це генерал-полковник, командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський розповів в інтерв'ю Інтерфакс.

"У кожній бригаді (полку) на основі мотострілецьких рот, посилених танками, вогнеметними, мінометними та протитанковими підрозділами сформовані окремі штурмові загони “Шторм” призначені для відновлення втрачених позицій", — повідомив Олександр Сирський.

Сирський додав, що армія РФ за допомогою танків та артилерії тривалий час обстрілює позиції українських військових, руйнуючи обороні позиції. Для корегування вогню активно використовуються БпЛА.

Олександр Сирський зазначив, що безпосередньо в атаки ходять групи до 10 осіб зі стрілецькою зброєю, зазвичай без важкої техніки. Наступ проходить у 3-4 “хвилі”, а втрати оперативно поповнюються. Командири штурмових груп використовують смартфони додатком “Alpine Quest GPS”, в якій нанесені координати позицій ЗСУ, об’єкти атаки, маршрути та завдання сусідніх підрозділів.

За словами Олександра Сирського, для утримання Бахмуту є декілька причин. Місто вдало розміщено, оточена річками та розміщена на пагорбах. В місті багато багатоповерхової забудови та розвинута інфраструктура. Оборона Бахмута стала важливим вузлом оборони, що забезпечує стійкість ЗСУ на великому відрізку фронту.

Сирський зазначив, що утримання Бахмуту не дозволяє армії РФ зайти в тил українським військам на Лисичанському та Донецькому напрямках.

Читайте також

  • Президент Зеленський наголосив на стратегічному значенні Бахмута, адже в разі захоплення міста РФ штурмуватиме Краматорськ та Слов'янськ.
  • Командування сил РФ хоче захопити Бахмут до початку українського контрнаступу, вважають аналітики американського Інститут вивчення війни.
  • У Мінцифри повідомили, що відправляють 100 дронів-камікадзе на Бахмутський напрямок фронту.
  • Генерал Сирський перевірив позиції українських військових на Бахмутському напрямку — проїхав всією лінією зіткнення. 23 квітня він повідомив, що Сили оборони продовжують утримувати стратегічні рубежі.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок