Drahomán Prize-2022: оголосили імена фіналістів премії для перекладачів

Drahomán Prize-2022: оголосили імена фіналістів премії для перекладачів

Drahomán Prize-2022: оголосили імена фіналістів премії для перекладачів
Фото: Український інститут/Facebook

24 квітня оголосили короткий список номінантів премії Drahomán Prize за 2022 рік для перекладачів з української мови на мови світу. Імена оприлюднили на сайті Українського ПЕН.

Фіналістами премії Drahomán Prize-2022 стали:

  • Марко Андрейчик — перекладач з української мови на англійську. На премію номінували його переклад роману Володимира Рафеєнка "Мондеґрін. Пісні про смерть і любов".
  • Ірина Дмитришин – перекладачка з української мови на французьку. Вона авторка перекладу роману Сергія Жадана "Інтернат".
  • Райна Христова Камберова – перекладачка з української мови на болгарську. Її номінували за переклад роману Любка Дереша "Культ".

Капітула премії також оголосила імʼя володарки Спеціальної відзнаки "за особливий внесок у переклад і промоцію української літератури, а також у розвиток українознавчих студій в Італії" — Джованна Броджі.

Вона перекладачка з української на італійську та дослідниця літератури Центральної та Східної Європи. Джованна була номінована за переклад "Інтернату" Сергія Жадана.

Ім’я лауреата за 2022 рік оголосять під час урочистої церемонії, яка відбудеться у межах Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві (25-28 травня 2023 року). Переможець отримає статуетку, виготовлену за ескізом художниці Анни Звягінцевої, грошову винагороду в розмірі 3 000 євро, а також додаткові можливості для роботи та промоції своєї творчості.

Премія Drahomán Prize

Премію заснували 2020 року Український інститут, Український ПЕН та Український інститут книги. Її завданням було "підтримати й відзначити сподвижницьку роботу перекладачів з української мови на мови світу".

Першою лауреаткою Премії за 2020 рік стала німецька перекладачка Клаудія Дате. А лауреатом Премії за 2021 рік було обрано польського перекладача Богдана Задуру.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок