Переселенці з Донеччини та Луганщини отримали можливість навчитись кавоварінню і стати баристами. Курси організувала у Києві благодійна організація "Київ Волонтерський". Учасники — молоді люди, які, покинувши рідні домівки через війну, шукають роботу.
Такі навчання на баристу організація "Київ Волонтерський" проводить вперше. Учасники — переселенці та місцеві жителі.
Єлизавета Любімова родом з Сєвєродонецька, переїхала до Києва разом з батьками у 2014 році. За її словами, має досвід баристи. На навчання прийшла, щоб отримати нові знання.

"Ми приїхали з батьками, коли вже на Сєвєродонецьк наступали, і їхали танки по місту. Ми розуміли, що не можемо там більше залишатися, і переїхали сюди. Я розглядаю це як другу професію. Також я хочу навчитися за своїм фахом, я хочу бути актором. Тому в мене буде дві спеціальності близькі до душі, тому що кавою дуже подобається займатися, ці дві справи якими мені подобається, і можу вийде поєднати", — розповіла переселенка.

На практичному занятті з заварювання кави Єлизавета готує еспресо. За виконанням завдання слідкує викладач. Каву куштують та розбирають помилки.

Ще одна учениця — Ліза переїхала з Краматорська до Києва пів року тому, як розповідає, вона наразі здобуває вищу освіту, сюди прийшла навчитися кавоварінню.

"Я взагалі нічого не знала про каву. А виявляється, похибка 0,5 грама може бути, і кожна секунда змінює смак. Вирішила спробувати себе баристою. Чого ні — треба розвиватися і, можливо, мені це сподобається більше і я зможу та працювати, складати своє життя, здобути нову професію, познайомитися з такими людьми як я, тими ж переселенцями чи просто одного віку людьми", — розповіла Ліза.

Заняття проводить благодійна організація "Київ волонтерський". Як розповідає менеджерка організації Ольга Сало, щоб опанувати кавоваріння, учасники мають пройти п'ятиденне навчання: прослухати лекції про кавову справу, вивчити сервіс, вміти вести облік товару та навчитися варити каву.
Після навчання учасники отримають сертифікати.

"Загалом у нас було 110 заявок, ми відібрали 15 людей. Залишається проблема безробіття та адаптації та дати можливість навчитися та отримати роботу — це проєкт із заявкою на майбутнє. У нас буде сертифікація, що людина пройшла курс прослухала лекції окрім кавової частини була ще була ще лекція з сервісу", — розповіла менеджерка організації Ольга Сало.
Читайте також
"Маємо показати, що наші діти розвиваються попри війну". Родина переселенців з Донеччини вчить дітей робототехніці
Переселенців з Луганщини продовжать селити у модульному містечку під Києвом. Як подати заяву
"Без нічого пішки йдуть — лише б Україна". Волонтери облаштували пункт підтримки для тих, хто виїздить з окупації
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram