У Новій Зеландії зафіксували землетрус магнітудою 7,1

У Новій Зеландії зафіксували землетрус магнітудою 7,1

Землетрус
. Землетрус. Ілюстративне фото: УНІАН

Землетрус магнітудою 7,1 стався біля північно-східного узбережжя Нової Зеландії. Загрози цунамі після землетрусу немає.

Про це повідомляє NZ Herald.

Землетрус був зафіксований на глибині 78 км поблизу островів Кермадек. Про руйнування інформація не надходила.

Національне агентство з управління надзвичайними ситуаціями (NEMA) повідомило, що загрози цунамі для Нової Зеландії після землетрусу немає.

Тихоокеанський центр попередження про цунамі заявив, що землетрус не загрожує Гаваям і ширшій частині Тихого океану.

Острови Кермадек незаселені, за винятком острова Рауль, де інколи залишаються новозеландські вчені, щоб проводити метеорологічні спостереження або боротися з бур’янами.

Острови є місцем частих сильних землетрусів. Геологічно вони утворилися з хребта, який піднявся в результаті зіткнення між Тихоокеанською та Австралійською тектонічними плитами.

Що відомо про землетруси у Туреччині та Сирії

6 лютого 2023 року на південному сході Туреччини та на території Сирії стався потужний землетрус. Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що землетрус магнітудою 7,7 став найпотужнішим з 1939 року. Загальна кількість загиблих станом на 13 березня у Туреччині — 48 448 людей, загалом кількість жертв у Туреччині та Сирії становить перевищили 50 тисяч людей.

Станом на 14 лютого, у Туреччині загинуло 5 українців, 7 вважаються зниклими безвісти. Українським дипломатам вдалося розшукати 136 громадян України та евакуювати 37.

16 лютого у Туреччині у провінції Хатай стався новий підземний поштовх магнітудою 5.1 бали. За словами губернатора провінції, поштовхи "не мали негативних наслідків".

20 лютого у Туреччині сталися нові землетруси: 6 людей загинуло, майже 300 отримали поранення. 23 лютого у країні зареєстрували нові підземні поштовхи.

27 лютого, у турецькій провінції Малатья стався новий землетрус магнітудою 5,6.

Читайте також

У Туреччині заарештували 218 людей, причетних до будівництва зруйнованих землетрусом будинків

Кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 50 тисяч людейр

На початок