У Туреччині заарештували 218 людей, причетних до будівництва зруйнованих землетрусом будинків

У Туреччині заарештували 218 людей, причетних до будівництва зруйнованих землетрусом будинків

Люди біля зруйнованих землетрусом будинків у Туреччині, лютий 2023
. Люди біля зруйнованих землетрусом будинків у Туреччині. Фото: Оксана Сенів / Суспільне

У Туреччині під час розслідування причин руйнувань внаслідок землетрусів 6 лютого вже заарештували 218 підозрюваних, причетних до будівництва. Про це повідомляє DHA.

Всього на даний час  встановлено 869 підозрюваних, причетних до будівництва будівель, зруйнованих під час землетрусів у Кахраманмараші. Окрім 218 затриманих підозрюваних, щодо 298 винесені рішення судового контролю, відзначають журналісти.

Також встановили, що 5 підозрюваних перебували за кордоном, 31 людина загинула, 81 підозрюваного відпустили після надання свідчень.

За даними TRT Haber, 2 березня під час спроби виїхати до Таджикистану затримали ще одного чоловіка, якого вважають причетним до обрушення будинків у Хатаї. Ордер на його арешт видали незадовго до посадки на літак, тож турецькі правоохоронці звернулися до керівництва Таджикистану з вимогою відправити підозрюваного назад. Згодом підозрюваного відправили назад у Стамбул тим самим літаком.

Як стало відомо, цей чоловік не визнає своєї провини. Він заявив, що не вважає себе винним у загибелі людей, оскільки займався проєктуванням будинку, але не здійснював подальший нагляд за будівельними роботами. Свій від’їзд до Таджикистану він пояснив роботою над новим проєктом.

За останніми даними, в Туреччині внаслідок землетрусів 6 лютого загинули 45 089 людей, станом 1 березня зафіксували 11 020 афтершоків.

Що відомо про землетруси 6 лютого

Уранці 6 лютого у Туреччині та Сирії був потужний землетрус, магнітудою 7,7. Удень 6 лютого сталися ще два потужні землетруси. Поштовхи також відчули також в Іраку, Лівані та на Кіпрі, в Грузії та Румунії.

Землетрус є найбільшим за кількістю жертв за останні роки. У 2017-му на ірано-іракському кордоні відбувся землетрус з магнітудою 7.3. Поштовхи відчувалися в Іраку та Ірані, а також в ОАЕ, Туреччині і Ізраїлі.

Президент Туреччини Ердоган повідомив, що землетрус 6 лютого став найпотужнішим з 1939 року.

Загальна кількість загиблих станом на 18 лютого у Туреччині та Сирії становить понад 50 тисяч людей.

Станом на 14 лютого, у Туреччині загинуло 5 українців, 7 вважалися зниклими безвісти. Українським дипломатам вдалося розшукати 136 громадян України та евакуювати 37.

16 лютого у Туреччині у провінції Хатай стався новий підземний поштовх магнітудою 5.1 бали. За словами губернатора провінції, поштовхи "не мали негативних наслідків".

20 лютого у Туреччині сталися нові землетруси: 6 людей загинуло, майже 300 отримали поранення. 23 лютого у країні зареєстрували нові підземні поштовхи.

27 лютого у турецькій провінції Малатья стався новий землетрус магнітудою 5,6. На цей час відомо, що одна людина загинула, 69 отримали поранення. Також зафіксовано руйнування 22 будинків.

Читайте також

Кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 50 тисяч людей

Родина із Запоріжжя загинула під завалами у Туреччині

На початок